37 Jeugdopleiding waarden in de Groningse selectie. De mid denvelder had een contract tot de zomer van 2007 en menig aanhanger van Ajax had een terugkeer naar de hoofdstad wel verwacht. Ajax bleek echter andere plan nen te hebben met Lindgren en dus werd twee weken geleden bekend gemaakt dat FC Groningen hem definitief overneemt. Van Geel: 'We willen niet teveel mensen met een aflopend contract, dus ook in het geval van Rasmus Lindgren wilden we of wel verlengen, of een andere oplossing zoe ken. Bij verlenging van het contract moet je ervan overtuigd zijn dat Rasmus een toegevoegde waarde heeft voor Ajax. Met de volledige technische staf en de scouting hebben we uitgebreid over hem gediscus- sieerd, verschillende mensen volgden hem maandenlang. Unaniem kwamen we tot de conclusie dat hij niet het niveau heeft waar we met Ajax naartoe willen. Hij is absoluut een goede voetballer, heeft een fantastische mentaliteit, maar hij heeft als verdedi gende middenvelder bij Ajax ook nog Olaf Lindenbergh en Hedwiges Maduro voor zich. Daarom heeft het geen zin hem terug te halen. De lat ligt erg hoog bij Ajax.' Lindgren kreeg naast de bestaande con currentie ook te maken met een ander sterk aspect van Ajax: de jeugdopleiding. Robbert Schilder (19 jaar), ook een verde digende middenvelder, werd na de winter bij de selectie gehaald en geldt dus als aanwas van onder uit. Maar niet alleen Schilder klopt op de deur bij de A-selectie. Emmanuel Boakye (20 jaar), Michael Timisela (19 jaar) en Jeffrey Sarpong (17 jaar) debuteerden ook al in het eer ste. De regel die de UEFA vanaf volgend seizoen geleidelijk wil invoeren, acht spe lers uit de eigen opleiding in een selectie van vijfentwintig man voor de Europese wedstrijden in 2008-2009, zal voor Ajax dus geen enkel probleem opleveren. Vanaf volgend seizoen moet de selectie voor de Europese wedstrijden al vier spelers uit de eigen opleiding bevatten. 'Ik vind het een goede regel,' stelt Van Geel. 'Op deze manier worden clubs min of meer ge dwongen geld te blijven steken in hun jeugdopleiding. Dat is een goede zaak voor het voetbal. Zo wordt voorkomen dat er al leen maar gehandeld wordt in voetballers, dat er alleen maar spelers worden ge- en verkocht. Je krijgt ook meer betrokkenheid naar je achterban, opgeleide spelers komen vaak uit de omgeving van de club, dat geeft meer betrokkenheid dan spelers die je van over de hele wereld haalt. Voor Ajax is het zaak het bestaande beleid verder uit te bouwen.' Ook over die volgende stap bestaat al duidelijkheid. Er zullen twee in novaties plaatsvinden. 'We vinden dat het atletisch vermogen van de spelers omhoog moet. Er wordt minder slootje gesprongen, gestraatvoetbald, geklommen et cetera, dan vroeger. We gaan daarom beginnen met coördinatietrainingen vanaf de jongste jeugd en dat wordt uitgebouwd naar iets meer krachttraining voor de oudere teams. We gaan niet jonge jongens aan gewich ten hangen, maar we gaan uit van eigen lichaamskrachten die later uitgebouwd worden. Dit project gaat gebeuren onder Ajax Kick Off> PSv

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36