De duidelijke hand van Martin van Geel Technisch directeur bouwt aan het nieuwe Ajax 36 MARTIN VAN GEEL Martin van Geel houdt van duidelijkheid. Sinds zijn komst naar Ajax vorige zomer wil hij in alle geledingen van de organisatie waarvoor hij verantwoordelijk is, duidelijkheid creëren. Dat daar voor soms veranderingen nodig zijn, daar schrikt de technisch directeur niet voor terug. 'Waar sta je voor, waar ben je verantwoordelijk voor en waar wil je naartoe?,' zijn de vragen die de Brabander zich telkens weer stelt en beantwoordt. tekst Bregje Wouters fotografie Louis van de Vuurst Toen Van Geel in juli vorig jaar werd aan gesteld als technisch directeur, waren er ne gen spelers met aflopende contracten, bijna de helft van de selectie. 'Die spelers gaan dus hun laatste jaar in. Dat was een van de eerste dingen waarin we meer inzicht wilden, of die spelers en de club met elkaar verder wilden of niet. Maxwell, Pienaar, Trabelsi en De Jong lieten weten hun vi zier op een andere toekomst te richten, daar kun je dan mee aan de slag. Galasek was wat onduidelijker, uiteindelijk werd besloten nog een jaar met elkaar door te gaan, maar we kwamen er in de onderhan delingen niet uit. Dat kan. Vonk wilde ook een andere toekomst, dat vonden wij ook prima, en Anastasiou en Boukhari hebben wij laten weten dat we de selectie op een andere manier willen inrichten, Juanfran, nummer negen in deze rij, is nog een vraagteken, Obodai en De Ridder hebben we laten vertrekken en Escudé en Lobont, ambitieuze spelers maar bij Ajax in een vrij uitzichtloze situatie, hebben we ook laten gaan. Sneijder, Stekelenburg, Vermaelen en Mitea hebben we een langduriger contract aangeboden. Dan rest nog Grygera, over zijn situatie bestaat nog onduidelijkheid.' Niet alleen zijn er spelers weggegaan bij Ajax, er zijn inmiddels ook versterkingen aangetrokken. Klaas Jan Huntelaar kwam in januari, Michael Krohn-Dehli, Jaap Stam, Dennis Gentenaar en Kenneth Perez Martin van Geel: 'We zijn nu de bodem aan het leggen voor stabiliteit.' zullen zich na de zomer bij Ajax melden. Van Geel verwacht nog meer nieuwe na men in de groep voor volgend jaar, maar laat zich daar op dit moment niet over uit. Wie daar in ieder geval niet bij zal zijn is Rasmus Lindgren. De Zweed, verhuurd aan FC Groningen, is aan een sterk seizoen bezig en is uitgegroeid tot een van de vaste PSV Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35