35 Markus Rosenberg: Het was 'fun' vandaag en Thomas Vermaelen zich regelmatig tot in het vijandelijke strafschopgebied op drongen, symboliseerde het groeiende zelf vertrouwen van de Amsterdammers. Vermaelen zag zijn offensieve spel zelfs beloond met het vierde doelpunt. Hij kopte na rust een voorzet van Rosenberg binnen. Het stond toen al 3-0. En wie anders dan Klaas Jan Huntelaar was daarvoor, vijf mi nuten voor rust, verantwoordelijk geweest? De topscorer van de Eredivisie verzorgde na de goal van de Belgische verdediger de ver dere Ajax-productie. Eerst gleed hij de bal binnen na een fraaie pass van Rosenberg en na een uur speeltijd gaf hij Rosales te kennen een vrije trap te willen nemen. De Argentijn liep enigszins teleurgesteld weg, maar haastte zich een kleine minuut later terug om Huntelaar te feliciteren met zijn geweldige treffer, 6-0. Deed Sparta dan niets? Nee, eigenlijk zeer weinig. De ploeg van coach Wiljan Vloet kreeg in de 64ste minuut nog wel de kans de spreekwoordelijke eer te redden toen ze een strafschop kreeg toegewezen. Maar zoals het een team in de juiste stemming be taamt, redde Maarten Stekelenburg prima op de wat zacht ingeschoten bal van Jason Oost. Nourdin Boukhari brak met twee goals de wedstrijd open voor Ajax. De vijfde overwinning op rij was een feit en voor de jubilerende Blind, die zijn vijftigste officiële wedstrijd coachte, was dat een mooie opsteker. 'Nu krijgen we vier interes sante ontmoetingen. PSV, Internazionale, FC Groningen en Roda JC in de halve finale van de Gatorade Cup. Dat zijn kracht metingen met de Europese top, met de Nederlandse top en met ploegen die net onder ons staan. Ik zie het team stappen maken. Dat moet ook, wil je in die wed strijden mee kunnen doen.' Eredivisie Zondag 5 maart 2006 - Amsterdam ArenA - 47.476 Scheidsrechter: Björn Kuipers Ajax - Sparta Rotterdam 6-0 (3-0) Scoreverloop: 5. Nourdin Boukhari 1-0,14. Nourdin Boukhari 2-0, 40. Klaas Jan Huntelaar 3-0,53. Thomas Vermaelen 4-0, 57. Klaas Jan Huntelaar 5-0,62. Klaas Jan Huntelaar 6-0 AJAX: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi (81Michael Timisela), Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen,Urby Emanuelson (74. Juanfran); Steven Pienaar (70. Jeffrey Sarpong), Olaf Lindenbergh Nourdin Boukhari; Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Angelos Charisteas, Ryan Babel Sparta Rotterdam: René Ponk; Davy de Fauw Wouter Gudde, Danny Schenkel, Nebosja Gudelj; Edwin van Bueren (46. Sani Kaita), Anthony Obodai, Yuri Rose (65. Sjaak Polak); Jason Oost, Dieter van Tomhout (35. Marvin Emnes), Rachid Bouaouzan Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: Frank Kooiman, Steve Olfers, Tom Zoontjes, Ivan Cvetkov Ajacied Klaas Jan Huntelaar werd opnieuw de Ajacied van Urby Emanuelson met de mascotte van de wedstrijd de wedstrijd. Ajax - Sparta, Floris Mulder van Ajax E1 Ajax Kick Off> PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34