Ajax tankt vertrouwen SS Ajax - Sparta Rotterdam ÜSSSÏ Klaas Jan Huntelaar juicht nadat hij Ajax op 5-0 heeft gezet. Tegen Sparta moest Ajax de vijfde over winning op rij boeken, had trainer Danny Blind enkele weken eerder na de nederlaag tegen Feyenoord uitgerekend. Ajax trof namelijk tegenstanders waartegen de ploeg verplicht was drie punten te halen. En Blind kon tevreden terugblikken. Zijn elftal voldeed aan de voorgeschreven doelstel ling. In het team dat door de trainer was neergezet, stond voor het eerst in 2006 Steven Pienaar weer opgesteld. Nadat de Zuid-Afrikaan bekend had gemaakt na dit seizoen naar Dortmund te vertrekken, kreeg hij een enkelblessure die hem tot het eerste weekeinde van maart uit de roulatie hield. Het was echter niet deze midden velder die de aandacht op zich vestigde. Die eer viel Nourdin Boukhari te beurt. De oud-Spartaan scoorde in het verleden al regelmatig tegen clubs waarvoor hij eerder actief was en binnen een kwartier had hij het duel tegen de Rotterdammers beslist. In de vijfde minuut stiftte hij de bal behendig Maarten Stekelenburg slaakt een oerkreet na het stoppen van een penalty. langs doelman Ponk en negen minuten later verlengde hij een harde kopbal van Vermaelen, 2-0. Niet alleen de doelpunten stemden tot tevredenheid. Ook het veldspel van het felle en snel spelende Ajax gaf vertrouwen voor de toekomst. Met goede combinaties en gedurfd spel van Markus Rosenberg, Mauro Rosales en Hatem Trabelsi hepen de fans warm voor de thuisploeg. Dat ook de centrale verdedigers Hedwiges Maduro PSV Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33