33 Martin Wiggemansen hun plaats. 'Ik heb de jongens deze week duidelijk gemaakt dat wie niet vecht, sneuvelt, wie het ook is,' verklaarde Beenhakker aan de pers. 'Ik zie een Kieft en een Van Geel knokken tijdens de trainingen om een plaats in het elftal te veroveren. Dat zie ik bij Wiggemansen en Jensen niet.' Toch moest Beenhakker, die Piet Hamberg deze wedstrijd liet debuteren, een beroep op die twee spelers doen. Hoewel hij Frank Rijkaard ten koste van Jensen opstelde, raakte het net achttienjarige talent al na een halfuur geblesseerd. Jensen was zijn vervanger. Het stond toen 1-1. Diep in de tweede helft zou ook Wiggemansen in het veld komen. Hij verving Molenaar. Ajax was in de twaalfde minuut op voorsprong gekomen toen een verre uittrap van Piet Schrijvers over Kieft en Janssen stuiterde en Sören Lerby met fantastische schijnbe wegingen Willy van de Kerkhof uitspeelde en scoorde, 1-0. Ernie Brandts kopte in de 24ste minuut zijn PSV langszij, 1-1. Dat was ook de ruststand en in de tweede helft trok Jan Keizer de aandacht naar zich toe. Na een uur spelen schopte de ene doel puntenmaker de andere onderuit. Penalty. Keje Molenaar stuurde Doesburg naar de verkeerde hoek, 2-1. Vier minuten later zag Keizer in een onhandige manoeuvre van Willy Scheepers ten opzichte van Peter Boeve een tweede strafschop. Nu profiteerde Lerby van de buitenkans, 3-1. PSV liet zich echter nog niet uit het veld slaan en legde de defensieve zwakheden van Ajax bloot. Willy van der Kuijlen en Willy van de Kerkhof sneden met een eentwee door het centrum en kwamen vrij voor Schrijvers. De spelende helft van de beroemde tweeling - René was geblesseerd - bracht de spanning terug, 3-2. Ajax bleef echter vechten en werkte keihard voor een goed resultaat. Dat kwam er ook. Uit een slim genomen vrije trap van Lerby schoot Arnesen, weliswaar in twee instanties, in de 81ste minuut raak. Maar de scheids rechter had het laatste woord. Nadat Van de Kerkhof Kieft had neergelegd, vonniste Lerby met een kogelharde trap onder de lat Doesburg en PSV, 5-2. allerminst het geval. Dat had ook Libregts geconstateerd, want hij liet uit zijn mond op tekenen dat 'We wel een huilverhaal kunnen afsteken over die strafschoppen, feit is dat we zelf de deur hebben opengezet voor Ajax.' Zo was het maar net, want vooral op het middenveld won Ajax met Molenaar, Arnesen en Lerby de slag. Veelzeggend en niet verwonderlijk dus dat alle doelpun ten door de middenvelders achter Doesburg waren geschoten. Trainer Leo Beenhakker had gedurfde keuzes gemaakt in zijn elftal. Hij wilde vechters zien, geen spelers die het vanzelfsprekend von- Alle competitie wedstrijden tussen Ajax en PSV in de Amsterdam ArenA 22-12-1996 21-12-1997 15-11-1998 15-12-1999 08-04-2001 25-11-2001 15-12-2002 08-02-2004 20-03-2005 den dat ze door hem werden opgenomen in de basis. Dat kostte Henning Jensen en Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32