Michael Reiziger 29 Spanning Wat denk je als je naar het huidige Ajax kijkt? 'Het is duidelijk dat ze nu in een moeilijke fase zitten. Er moet in korte tijd een team opgebouwd worden en dat valt niet mee. Het gekke is, dat het lijkt alsof er op dit moment bij Ajax weinig druk is om te win nen, terwijl dat normaal gesproken bij een topclub hoort. Maar ze kunnen niet teveel wedstrijden blijven verliezen. Ajax zal vol gend seizoen toch ook weer Europees voet bal moeten spelen. Althans; ik denk dat dat voor zo'n club een 'must' moet zijn.' als vorig seizoen. Heracles Almelo (1-1), FC Groningen (1-0), RKC Waalwijk (4-4), Feyenoord (1-0) en FC Twente (1-1) bewezen dat in de competitie. Ook op het Europese podium bleef de ploeg niet zonder kleerscheuren. Schalke 04 (3-0), Fenerbahije (3-0) en Olympique Lyon (0-1) legden een aantal zwaktes bloot. Maar feit is, dat het geknede team van Hiddink er tot nu wel staat als het echt nodig is. Dat heeft menig tegenstander, zoals AZ (1-2) twee weken geleden en Ajax eerder dit seizoen, kunnen merken. Vooral de eerdere ontmoeting tussen de Amsterdammers en de Eindhovenaren, op 23 oktober 2005, leverde veel stof tot napraten op. Het elftal van trainer Danny Blind speelde destijds helemaal niet slecht, maar PSV gaf dermate weinig weg, dat de 1-0 voorsprong eigenlijk nooit in gevaar kwam. De thuisploeg was na tien minuten aan de leiding gekomen door een omstreden penalty. In het strafschopgebied had Urby Emanuelson Farfan lichtjes getoucheerd, waarna de Peruviaan graag ging liggen. Scheidsrechter Pieter Vink gaf een pingel, die door Simons werd benut. Genoeg ingrediënten om vandaag een spannende en vermakelijke pot voetbal te verwachten. Ajax zal ongetwijfeld wraak willen voor de nederlaag eerder dit seizoen, terwijl PSV een stap dichterbij de landstitel kan zetten. Als de Eindhovenaren winnen, blijft de voorsprong op Feyenoord dus danig dat de competitie in theorie eigenlijk al beslist is. De speler: Michael Reiziger keerde eind augustus vorig jaar terug naar Nederland. De 32-jarige verdediger tekende een tweejarig contact bij PSV. De Amsterdammer kwam eerder uit voor Ajax, AC Milan, FC Barcelona en Middlesbrough. Dankzij de play-offs kan een laaggeklasseerde club aan het eind van dit seizoen deelname aan de Champions League halen. Wat vind je daar van? 'Zo'n constructie heeft niets met het idee achter de Champions League te maken, waarin de twee beste clubs van het land aan het toernooi mogen meedoen. Straks zou dankzij de play-offs de nummer vijf in de Champions League terecht komen. Dat is niet eerlijk ten opzichte van de nummer twee, die misschien twintig punten voor sprong op de rest had. Het is ook niet in het belang van het vaderlandse voetbal. Net nu er vier clubs door waren in Europa, loopt Nederland het risico te zakken op de UEFA- lijst. Het is namelijk altijd zo geweest, dat de sterksten de mindere ploegen omhoog trekken en niet andersom.' Het vertrek van Rafael van der Vaart en Nigel de Jong doet denken aan jouw transfer in 1996. Ook jij voelde destijds geen waardering bij de Amsterdammers. 'Omdat ik geen beter contract kreeg, besloot ik gebruik te maken van het Bosman-arrest. Ajax Kick Off> PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28