15 Krachtsverhoudingen PSV iets extra's,' is Huntelaar nog niet vergeten wie bij drie van zijn vier goals tegen RBC de aangever was. De Champions Leaguewedstrijd tegen Internazionale was een nieuwe primeur voor 'KJH'. De spits speelde zijn eerste par tij op het hoogste Europese platform en hij was zijn bewakers vooral in de eerste helft ruim de baas. 'Het waren wel gelouterde verdedigers,' zegt Huntelaar over Córdoba en Samuel. Om het vervolgens te doen voorkomen of scoren tegen deze erkende 'stoppers' een koud kunstje is. 'Ik deed gewoon de dingen die ik moest doen; de bal vasthouden, afleggen en voor de goal komen. We speelden ook allemaal flitsend voetbal in de eerste helft, onze kwaliteiten kwamen er goed uit. De tweede helft was niet slecht, maar wel minder. We hadden ook erg veel energie in de eerste helft ge stoken. Het zal in Italië niet gemakkelijk worden, want het was wel jammer dat het nog 2-2 werd. We hebben dus minder dan vijftig procent kans, al is het niet onmoge lijk. We kunnen daar ook scoren.' Ajax strijdt dus nog altijd op drie fronten. De titel is uit zicht, beseft ook Huntelaar. De achterstand op PSV is te groot. 'We kunnen wel nog hoger komen. Ik denk dat we in ieder geval die vierde plaats vast houden, en als we zelf de punten blijven pakken misschien nog een team boven ons inhalen. Dan moeten we in de play-offs de Champions League voor volgend jaar veiligstellen. Raar, dat de play-offs gunstig zijn voor Ajax. Het is maar een apart iets. Ik denk dat vierendertig wedstrijden een juist beeld van de krachtsverhoudingen weergeven. Na zoveel duels heb je je plaats verdiend, daar is geen geluk bij komen kijken. Misschien is het wel heel interes sant, al is voetbal niet echt geschikt om play-offs te spelen. Het zijn vooral com merciële belangen, denk ik. Maar je kan er pas echt over oordelen als je het een keer gespeeld hebt.' Ajax is ook nog volop in de strijd voor de nationale beker. Nadat hij met een doelpunt (zijn eerste voor Ajax) de bekerwedstrijd tegen zijn oude club sc Heerenveen had beslist, had Huntelaar een gelukkige hand van loten toen hij voor Ajax een thuiswedstrijd tegen Roda JC uit de koker liet komen. Maar de spits blijft voorzichtig. 'Eerst maar eens winnen, dan weten we of het een gunstige loting was.' Vandaag binden de Ajacieden de strijd aan met titelfavoriet PSV, de club waar Klaas Jan Huntelaar zijn loopbaan als professioneel voetballer begon. Hoewel Huntelaar slechts een wedstrijd voor de Eindhovenaren in de eredivisie speelde - Mateja Kezman, 35 doelpunten in 33 wedstrijden, kreeg de De aanvaller koppend tegen RBC in de wedstrijd waarin hij vier keer scoorde. Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15