IftMMM Zelfverzekerd KLAAS JAN HUNTELAAR 13 De zelfverzekerdheid waarmee Huntelaar over voetbal praat, wordt nog wel eens ver ward met arrogantie. Wie echter ook maar een korte periode in zijn gezelschap door brengt, weet echter wel beter. Grootspraak is hem vreemd. 'Ik weet wel wat ik wil. Dat kan mensen een ander beeld geven en mis schien dat ze daardoor een bepaald oordeel over me hebben. Dat is dan maar zo. Ik weet wat ik wil bereiken en ik trek me niet veel aan van meningen van anderen, tenzij het mensen zijn die dichtbij me staan.' Om consistent te blijven, laat de Ajax-spits zich ook het hoofd niet op hol brengen door buitenstaanders die zich hardop verbaas den dat Huntelaar niet bij de Oranje-se lectie zat voor de interland tegen Ecuador. 'Nee, behalve dat ik het een compliment vind als ze zeggen dat ik in Oranje hoor te spelen. Natuurlijk, als je bij de voorselectie zit, hoop je ook bij de uiteindelijke groep te zitten maar ik ga maar gewoon door met voetballen. Natuurlijk: waarom geen WK? Er kan nog van alles gebeuren. Ik kan zelf goed presteren, er kunnen anderen gebles seerd raken. Het hoeft van mij ook niet al te gemakkelijk te gaan. Je moet er voor knokken, dan is de voldoening groter als het lukt.' Klaas Jan Huntelaar baarde als Ajacied voor het eerst echt opzien door in de thuis wedstrijd tegen RBC vier keer te scoren. Voor het Ajax-publiek was het lang geleden dat ze een van hun spitsen vier goals zagen maken, maar ook voor de aanvaller zelf was het een mijlpaal. Voor het eerst in zijn profloopbaan scoorde hij vier keer in een duel. 'Het was bijzonder,' reageert de top scorer van de Eredivisie. 'En tegelijkertijd denk ik er niet zo veel over na. Het waren goed uitgespeelde aanvallen. Volgens mij kwamen alle voorzetten van rechts. Het liep goed in die wedstrijd. Zoiets is een combinatie van factoren. Als we elkaar helpen, zoals Trabelsi Rosales helpt, ma ken we het elkaar makkelijker. Voor mij is het eenvoudiger scoren als de vleugels bezet zijn, al kan ik ook mijn eigen actie maken. We moeten elkaar helpen beter te functioneren. Hatem Trabelsi brengt ook Uitgerekend tegen zijn oude club sc Heerenveen maakte Huntelaar zijn eerste doelpunt voor Ajax. Ajax Kick Off> PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13