De brandende ambitie van een geboren aanvaller Huntelaar wilde altijd al naar Ajax KLAAS 12 Toen Klaas Jan Huntelaar bij eerstedivisionist AGOVV voetbalde, stippelde hij voor zichzelf de route uit die zijn carrière moest gaan volgen: hij zou naar een subtopper in de Eredivisie gaan, en dan naar Ajax, zijn favoriete topclub in Nederland. Zesentwintig doelpunten in de eerste divisie later, sloot hij zich aan bij sc Heerenveen, de subtopper in de Eredivisie voor wie hij vierendertig keer doel trof in 47 duels. Anderhalf seizoen in Friesland was dan ook genoeg om de spits zijn volgende gedroomde stap te kunnen laten maken: sinds 1 januari van dit jaar is Klaas Jan Huntelaar de aanvalsleider van zijn jeugdliefde Ajax. tekst Joris Zandbergen foto's Louis van de Vuurst Gek genoeg waren de voorbeelden voor de jonge Klaas Jan Huntelaar bij Ajax niet de echte centrumspit sen die de club rijk is geweest. Geen Kieft, Van Basten of Bosman, maar twee 'num mers 10' prikkelden de verbeelding van de voetballer uit Drempt. Dennis Bergkamp en Jari Litmanen, naar hen keek Huntelaar graag als hij Ajax op tv zag voetballen. 'Dansen tussen de linies,' karak teriseert de 22-jarige aanval ler het spel van de twee legen darische Ajacieden. 'Wat zij de den, zag er uit als kunst. Ze stonden altijd goed. Dat tactische spelletje met de verdediging en het mid denveld interesseerde me. PSV Ajax Kick Off Ajax was altijd al zijn favoriete club. 'Het voetbal ligt mij het beste. En de rijke ge schiedenis, het shirt.' Dat hij nu het mooi ste shirt van de wereld om de schouders heeft, betekent niet dat er aan zijn bran dende ambitie een einde is gekomen. 'Ik wil doorgroeien, alles uit mijn carrière halen. Misschien is het buitenland een volgende stap, zoiets kan natuurlijk ook heel mooi zijn, maar daar ben ik nu niet mee bezig. Als ik hier een tijd goed presteer, komt het vanzelf. Het kan echter ook zo zijn, dat ik hier helemaal niet weg wil. Voorlopig ben ik waar ik zijn wilde: bij Ajax. Toen ik bij AGOVV speelde, sprak ik veel met Ted van Leeuwen, de tech nisch directeur, over voetbal. 'Ik wil naar een subtopper in de Eredivisie en vervolgens naar Ajax,' zei ik dan. Nou, dat is me gelukt.' En niet alleen dat; ook bij Ajax s 'The Hunter' een doorslaand succes. De spits scoorde in negen competitieduels in het roodwit tien keer, en ook in de Gatorade Cup en de Champions League trof hij al doel voor zijn nieuwe team.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12