^>6 43 Naam: Danny Nijenhuis Woonplaats: Mallorca (Spanje) Leeftijd: 44 jaar Seizoenkaarthouder: Niet meer, aangezien ik sinds enige tijd in Spanje woon en er weinig tijd is om in Amsterdam wedstrijden te bezoeken. Zeker omdat ik binnenkort vader word. Toch wil ik in de toekomst wel weer een seizoenkaart, het is toch goed om er een achter de hand te hebben. Eerst bezochte wedstrijd: Ajax - ADO in 1968, voor de beker. Mijn vader nam me mee naar de Meer en ik werd meteen te grazen genomen door het Ajax-virus. FC Den Bosch. Wat een ongelooflijk doel punt.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Wesley Sneijder. Die straalt het meeste Ajax uit van alle spelers. Hij speelt met bra voure, heeft een mooie techniek. Sneijder heeft alle eigenschappen van een Ajacied. Klaas Jan Huntelaar vind ik trouwens ook een goede speler, maar hem vind ik nog geen echte Ajax-voetballer. Dat kan overi gens nog wel komen hoor.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Johan Cruijff. Die had wel iets.... Nee, zonder gekheid, Cruijff is de verpersoon lijking van Ajax. Het Ajax van nu is het Ajax van Johan Cruijff. Met Johan is het echte Ajax-voetbal begonnen. Het is niet voor niets dat Ajax die drie Europa Cups ging winnen toen Cruijff op zijn best was. Net als met die andere JC is er een jaartel ling voor en na hem.' Favoriete club naast Ajax: 'FC Barcelona. Dat is ook terug te voeren op Johan Cruijff. Ook bij Barcelona is er sprake van een tijdperk voor en na hem. Het is tegenwoordig moeilijk om aan kaartjes te komen voor hun wedstrijden. Als ze hier tegen Real Mallorca spelen, schieten de prijzen van de toegangskaartjes omhoog. Maar ik ben wel van plan om binnenkort eens een wedstrijd van "Bar§a" te bezoeken. Ze spelen natuurlijk geweldig voetbal.' Ajax is voor mij: 'Amsterdam. De flair, de bravoure, de ar rogantie van de stad zit verpakt in de club. Het straatvoetbal van Ajax verbeeldt de Amsterdamse bluf. Ajax is Amsterdam.' Ajax Kick Off> Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42