37 Danny Blind: Je moet je niet armer rekenen dan je bent, ook niet rijker Hatem Trabelsi dwingt Luis Figo na een mooie actie tot een knieval. lakens uitdeelde en Ajax vrijwel voort durend in de verdrukking zat. De snelle tegentreffer in de tweede helft deed het vertrouwen aan Amsterdamse zijde ook al geen goed. Vier minuten na de pauze kwam Internazionale enigszins fortuinlijk terug tot 2-1, toen Esteban Cambiasso een combinatie met Dejan Stankovic opzette. De Serviër loste uiteindelijk een schot, dat via Hedwiges Maduro en John Heitinga over de graaiende handen van doelman Maarten Stekelenburg in het doel verdween. Daarmee was de magie uit het eerste be drijf plotsklaps verdwenen. Ajax was over donderend gestart en bracht de Italianen in grote verlegenheid, vooral door fel de persoonlijke duels uit te vechten en lef in de combinaties te verpakken. Lichtend voor beeld was daarbij Klaas Jan Huntelaar, die in zijn eerste Champions Leaguewedstrijd van grote waarde was voor Ajax. De spits kwam vaak als winnaar uit de worstelingen met de centrumverdedigers Córdoba en Samuel en diende zo als een betrouwbaar aanspeelpunt en de spil in Ajax' aanvals- opzetten. Het openingsdoelpunt was na een kwart- Klaas Jan Huntelaar werd gekozen tot Ajacied van de wedstrijd. De prijs werd aangeboden door adidas. ier de terechte beloning voor Huntelaars noeste arbeid. Een voorzet van Rosales kwam op de ideale hoogte voor het doel, waar de aspirant-international zijn hoofd tegen de bal zette en doelman Toldo vol strekt kansloos liet. Amper bekomen van die eerste sensatie veerde het publiek vier minuten later andermaal op. Ditmaal was het Rosales die van dichtbij scoorde, na een voorzet van Urby Emanuelson. Een marge van twee treffers, zo vroeg in de wedstrijd, daar hadden weinigen rekening mee ge houden, getuige de zeldzame orkaan van geluid die door de ArenA cirkelde. De kentering begon zich nog voor rust af te tekenen. Thomas Vermaelen had al een redding verricht op de doellijn, toen Ajax in blessuretijd door het oog van de naald kroop. Een hoekschop van de Portugese vedette Figo werd door ex-Feyenoorder Julio Ricardo Cruz tegen de lat gekopt, waarna Córdoba in de nastoot precies hetzelfde deed. De terugkaatsende bal werd uiteindelijk door Stekelenburg opgeraapt. Vier minuten voor tijd kreeg Ajax het onver mijdelijke deksel op de neus. Figo verzond een intelligente steekpass op Cambiasso, die in de doelmond de vrijstaande Cruz bereikte: 2-2. UEFA Champions League Woensdag 22 februari 2006 - Amsterdam ArenA - 46.663 Scheidsrechter: Wolfgang Stark Ajax - Internazionale 2-2 (2-0) Scoreverloop: 16. Klaas Jan Huntelaar 1-0,20. Mauro Rosales 2-0, 49. Dejan Stankovic 2-186. Julio Cruz 2-2 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari, Olaf Lindenbergh Mauro Rosales (87. Ryan Babel), Klaas Jan Huntelaar, I Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Michael Timisela, Jeffrey Sarpong, Emmanuel Boakye, Juanfran, Angelos Charisteas Internazionale: Francesco Toldo; Javier Zanetti I Ivan Cordoba, Walter Samuel, Nicolas Burdisso; Luis Figo, Esteban Cambiasso, Dejan Stankovic, César (46.1 David Pizarro); I Julio Cruz, Adriano (65. Obafemi Martins) Coach: Roberto Mancini Niet ingezet: Julio César, Kily Gonzalez, Santiago Solari, Marco Materazzi, Pierre Wome Ajax Kick Off Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36