Sparta kan vrijuit spelen 31 geldt voor Davy De Fauw. De jonge Belg was een van de drie spelers die zowel de degradatie als de promotie meemaakten. De Fauw is inmiddels aanvoerder van Sparta. Volgend seizoen vertrekt hij trans fervrij naar Roda JC. De rechtsback heeft dit seizoen al een aantal cruciale doelpunten Wiljan Vloet is dit seizoen hoofdtrainer in Rotterdam-West. De Brabander volgt daarmee Mike Snoei op, die vorig seizoen na de eerste wedstrijd in de nacompeti- tie Het Kasteel via de achterdeur verliet. Zijn tijdelijke opvolger Adri van Tiggelen won vervolgens vijf duels op rij en was daarmee verantwoordelijk voor de promo tie van Sparta. Vloet kreeg bij het begin van dit seizoen maar één doelstelling mee: handhaven. Met of zonder gebruikmaking van de nacompetitie. 'Inmiddels zijn we zover dat ik durf te zeggen dat de vijftiende plek voor ons haalbaar is. Gezien de mogelijkheden van onze selectie vind ik dat we de nacom petitie moeten kunnen voorkomen,' aldus de oefenmeester nu, acht duels voor het einde van de competitie. Sparta verloor ee rder dit seizoen thuis met 1-2 van Ajax. 'Het voor de promovendus gemaakt. Op het middenveld vervullen Anthony Obodai en de ervaren Jan Michels een belangrijke rol. Gedurende het seizoen werd ook nog eens de Nigeriaan Sani Kaita aangetrokken. Met de komst van deze middenvelder beschikt Sparta over een eredivisiewaardige selectie. is een open deur intrappen als ik zeg dat Ajax dit seizoen niet brengt wat er normaal verwacht wordt. Dat weet iedereen. Waar dat aan ligt, dat weet ik niet. Ik houd me vooral met mijn eigen ploeg bezig, dat is druk genoeg. Ik heb gelezen dat Ajax uit vijf duels tegen 'kleine' clubs vijftien punten wil pakken. Dan moeten ze vandaag wel van ons winnen.' Sparta lijkt op papier geen lastige klus. Uit tegen AZ (3-0), PSV (3-0) en Feyenoord (4-0) werd het kwaliteitsverschil met de top clubs duidelijk. Vloet: 'Feyenoord mag je niet meerekenen in die serie. De eerste helft speelden we daar prima voetbal. Maar, het klopt dat we vanmiddag niets te verliezen hebben. We kunnen vrijuit spelen tegen Ajax en rekenen nergens op. Toch gaan we proberen verandering aan te brengen in die serie tegen topclubs.' Wiljan Vloet moet zorgen dat Sparta In de Eredivisie blijft. Ajax Kick Off> Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30