28 Anastasiou Obodai heeft een speciale band met Yannis Aastasiou: 'Ik spreek nog bijna iedere dag met hem. Via de telefoon of via MSN. Hij is als een vader voor me. Yannis praatte 'Ajax-uit is een heel speciale wedstrijd voor me. Ik wil daar perse winnen,' klinkt het overtuigend uit de mond van Anthony Obodai. De oud-Ajacied lacht zijn tan den bloot. Ook zijn manier van communi ceren heeft een metamorfose ondergaan. In Amsterdam werkte de Ghanees inter views liefst fluisterend af. Zijn blik: starend richting tapijt. Van die verlegen, schuchtere jongen is niets meer over. Anthony Obodai is uitgegroeid tot een volwassen kerel, een noeste middenvelder van 23 jaar. 'Ik zal er alles aan doen van mijn vroegere collega's te winnen. Ik denk dat Sparta een kans maakt. Heracles heeft toch ook 0-0 gespeeld in Amsterdam? In voetbal is alles mogelijk. Wij hebben thuis van Heracles gewonnen, dus reken maar uit. Onze ba sis ligt achterin. Sparta beschikt over een heel goede verdediging, dus we gaan naar Amsterdam om te winnen. Thuis verloren we slechts met 2-1 door twee goals van Nigel de Jong. Maar ja, die is er nu niet meer. Nigel is de enige Ajacied, waar ik bang voor zou zijn geweest.' Obodai verstopt zich niet. Zijn uitlatingen komen niet voort uit gespeeld zelfver trouwen of een gemaskeerde angst voor de ontmoeting in Amsterdam. Hij kan uit eigen ervaring een scenario schetsen: 'We kunnen voordeel halen als het ei gen publiek zich tegen Ajax keert. De Ajax-fans zijn niet te vergelijken met onze supporters. Bij Sparta wordt er altijd voor ons gezongen, staan ze achter de ploeg. Dat is bij Ajax niet zo. Als het na veertig minuten nog 0-0 staat, keert het publiek zich tegen de spelers. Daar kunnen wij van profiteren. Lang 0-0 houden, dan raken de spelers van Ajax in de war van al dat gefluit richting hun kant.' bij Ajax altijd op me in. Hij vertelde me wat ik goed deed en wat niet. Dat had ik nodig. Ik heb heel veel respect voor hem en ik heb altijd uitgevoerd wat hij me ver telde. Daarnaast had hij prachtige verhalen over het leven. Yannis zal vandaag wel niet meedoen tegen ons, maar hij zal de wedstrijd zeker zien. Dan zie ik hem op de tribune zitten, dat is een extra motivatie voor me.' De middenvelder kijkt met gemengde gevoelens terug op zijn periode in Amsterdam: 'Als je bij Ajax een grapje of een opmerking maakte, werd daar niet altijd positief op gereageerd. Er was voel baar meer spanning aanwezig, ook door het grote aantal jongelingen. De sfeer was er totaal anders dan bij Sparta. Iedereen lacht hier met elkaar en we hebben ontzettend veel lol. We zijn vrienden van elkaar. Vanaf het moment dat ik voor het eerst bij Sparta kwam, kende ik geen twijfels meer.' I 1 1 i I I S I c i c I z Sparta Rotterdam Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27