15 Rooskleurig Tegen Inter was er voor Boukhari een belangrijke rol op het middenveld weggelegd. Hier duelleert hij met Luis Figo. supporters lijkt Boukhari sinds zijn entree gemengde gevoelens op te roepen. Triest dieptepunt was de thuiswedstrijd tegen NEC. In de Amsterdam ArenA werd de Rotterdammer bijna letterlijk van het veld gefloten, notabene door een deel van het eigen publiek. Het voorval, dat ook wrevel wekte bij zijn coach Danny Blind, heeft Boukhari gehard. 'Na Ajax - NEC heb ik er één dag over ingezeten,' kijkt Boukhari terug. 'Waarom werd juist ik uitgefloten? Kennelijk moest er een de zondebok zijn.' De tijd heeft het wondje geheeld. Weken na dato relativeert de Ajacied de fluitconcerten uiterlijk koel en nuchter. 'Als mensen nu fluiten of schreeu wen, laat ik het lekker zo. Laat sommigen maar negatief zijn. Je weet toch hoe bij sommigen gaat: als het goed gaat juichen ze, als het slecht gaat wordt gefloten. Feit blijft dat ik altijd honderd procent mijn best doe voor de club. Als je bij Ajax voetbalt, kan je toch ook wel wat? Ik moet trou wens zeggen dat vooral vak 410 het wel prima heeft gedaan. Zij zijn mijn naam altijd wel blijven scanderen.' Plots, ferm: 'Het belangrijkste is dat de trainer weet wat hij aan me heeft. Als het nodig is, sta ik er. Ik wil de periode-Ajax wel zo goed mogelijk afsluiten.' De pendeldienst tussen reservebank en basisplaats is er de laatste weken vooral een richting veld. Tegen Internazionale en Heracles Almelo speelde Boukhari vanaf de aftrap mee. Al had dat ook met geblesseerde collega-Ajacieden van doen. Kwetsuren bij Tomas Galasek en - vooral - Wesley Sneijder baanden voor Boukhari de weg richting basis. Negentig Europese minuten tegen Internazionale voelden als een bevrijding. 'Dat we de eerste helft met 2-0 leidden, maakte het nog mooier. Voor rust waren we allemaal goed scherp. 2- 0 is toch niet niks tegen een groot Inter. Als basisspeler kon ik de supporters eindelijk weer eens laten zien wat ik kan. Helaas was de tweede helft minder. Dat het uiteindelijk 2-2 werd, was zuur. Het tweeluik succesvol afmaken in Milaan wordt nog een fiks karwei. Vooral om dat Inter de wedstrijd in Amsterdam toch heeft onderschat, denkt Boukhari hardop. De zwartblauwen zijn gewaarschuwd voor de returnwedstrijd. 'Inter weet nu hoe goed wij kunnen spelen. Het mooiste is natuur lijk een 1-0 overwinning voor ons. Een doelpunt kan genoeg zijn.' Los van de afloop in Milaan, ziet de mid denvelder de komende maanden rooskleu rig in. De prima eerste helft tegen Inter is ook volgens Boukhari het bewijs dat het huidige Ajax als team wel degelijk veel mogelijkheden heeft. Bovendien zijn inmiddels vier van de vijf wedstrijden tegen de 'kleintjes' gewonnen. Heracles Almelo, ADO Den Haag, Willem II en RBC Roosendaal werden al verslagen. Ajax Kick Off Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15