Linkspoot met gevoel 12 Nourdin Boukhari is vastbesloten zijn laatste halfjaar als Ajacied tot een goed einde te brengen. Met een 'goed einde' doelt de 25-jarige linkspoot vooral op een playoffplaats, waarmee uitein delijk deelname aan de Champions League wordt afgedwongen. Sportief succes in de Champions League en het Gatorade Cuptoernooi geven het afscheid ook glans. Hoe dan ook: met Sparta treft Ajax vanmiddag de oude club van Boukhari. tekst Ronald Jonges foto's Louis van de Vuurst Als Nourdin Boukhari over Sparta spreekt, klinkt warmte in zijn woor den door. De ex-Spartaan heeft de club uit 'zijn' Rotterdam hoog zitten. 'Ik heb drie jaar met een heel goed gevoel en met heel mijn hart bij Sparta gespeeld,' geeft Boukhari blijk van zijn clubliefde. 'Ook al degradeerden we naar de eerste divisie; de club vergeet zijn spelers niet. Zoiets vind ik mooi. Ook omdat je juist daar zo je best voor hebt gedaan.' Zo schoof Boukhari inmiddels drie keer aan voor het traditionele Rood Wit Mannendiner. Het diner is telkens weer hét moment waarop de club de eigen historie en dus zijn oude helden eert. Op het Kasteel mixen oud-Spartanen naar hartelust met Sparta-speiers uit het hier en nu. Ook een Ajacied met. een Sparta-verleden blijft altijd welkom op het Kasteel van Spangen. Boukhari kan genieten van verhalen uit een liefst lang vervlogen verleden. 'Tijdens het diner spreek je opeens met Spartanen die in de jaren zestig voetbalden. Fraaie verhalen zijn dat vaak. Vooral als over de materialen wordt verteld. De laatste keer hoorde ik een verhaal over hoe een koptraining werd verzorgd. Daarvoor werd vroeger een soort boksbal gebruikt.' Lachend: 'En gelukkig voetballen we niet meer met een veterbal. Bij Ajax vertellen oud-spelers als Sjaak Swart en Piet Keizer trouwens vergelijkbare verhalen.' De linkspoot ziet zichzelf wel terugkeren op het Kasteel. Ooit. Komend seizoen zeker nog niet. Bij voorkeur pas veel later in zijn carrière. 'Misschien kan ik mijn loopbaan afmaken bij Sparta. Stoppen bij de club waar je ook bent begonnen, zou mooi zijn. Volgend jaar is nog te vroeg. Daarvoor liggen er hopelijk nog te veel uitdagingen. Al ben ik nu nog helemaal niet mee bezig met mijn toekomst. Ik zie wel wat op me afkomt. Voorkeuren na Ajax? Natuurlijk hoop je op team, of een mooie club uit een fraaie competitie in het buitenland.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12