Arnold Meijer Naam: Arnold Meijer Geboortedatum/-plaats: 16 september 1962 in Almelo Woonplaats: „Almelo, dichtbij het stadion." Lengte/gewicht: 1,85 meter/no kg Burgerlijke staat: „Ik woon samen met mijn vriendin Grietje en ik heb twee kinderen. Johanna is 21 jaar en Romy 2 jaar. Johanna had op haar vijftiende al de zwarte band in het taekwondo, maar vanwege zwakke enkels heeft ze moeten stoppen. Ze kreeg training van de bekende Ben Oude Luttikhuis. Nu komt ze altijd kijken naar de wed strijden van Heracles Almelo. Samen met mijn vriendin of ze neemt zelf een vriendin mee." Vroegere clubs als voetballer: „Ik heb zelf altijd gevoetbald bij AVC La Première. Op zesjarige leeftijd ben ik er begon nen en in de jeugd speelde ik in hetzelfde elftal als Hendrie Krüzen. We zijn ook verschillende jaren kampioen gewor den. Later heb ik nog enkele wedstrijden met het eerste elftal meegespeeld, maar een vaste selectiespeler was ik niet. Tot vorig jaar was ik ook grensrechter van het eerste, maar daarvoor heb ik het nu te druk gekregen. Ik ben nog wel begeleider van het vijfde elftal en als er spelers tekort zijn, doe ik mee. Dit seizoen ook al een paar keer. Eigenlijk ben ik vier jaar geleden gestopt als actief voetballer, van wege mijn rug. Ik was altijd een degelijke linksback. Ook train ik de selectiekeepers op dinsdag- en donderdagavond en als een jeugdtrainer is verhinderd, val ik ook nog wel eens in. Afgelopen jaar werd ik gehuldigd voor mijn 25-jarige lidmaatschap, maar eigenlijk zit ik al 35 jaar bij de club." Functie: „Materiaalman. In de breedste zin van het woord ben ik verantwoordelijk voor alle materialen die nodig zijn om te kunnen voetballen. Van noppen en veters tot alle kleding en jassen. Ik moet ervoor zorgen dat de spelers en begeleiding niets te klagen hebben op dat gebied. Een Craft- shirt bij koud weer, een deken op de reservebank of de vervanging van een kapot shirt, daar zorg ik allemaal voor. Ik ben normaal om 8 uur op het stadion en ga direct de voorbereidingen treffen voor de training. Ik controleer de ballen, leg de hoedjes en hesjes klaar en dergelijke. Alleen tijdens de training heb ik het rustiger, maar dan ga ik vaak andere dingen op orde brengen. Tevens ben ik verantwoor delijk voor de wedstrijdkleding van de beloften. Zo rond de klok van 16.00 of 17.00 uur ben ik vaak klaar. Tijdens wedstrijden rijden we met een eigen busje voor de spelers bus uit, zodat alle kleding klaarligt als de spelers in de kleedkamer arriveren." Waarom Heracles Almelo?: „Ik werd benaderd door Hendrie Krüzen dat er een vacature was vrijgekomen als materiaalman. De afgelopen jaren hebben we altijd goed contact gehouden, dus ik vond het mooi dat hij aan mij dacht. Ik heb een gesprek gehad met teammanager Guus van Lenthe en Hendrie en besloot het te doen. Ik ben zelf voetbalfanaat en het leek me hartstikke mooi om deel uit te mogen maken van een betaald voetbalclub. Bovendien was ik metselaar op de bouw en na 24 jaar wil je ook wel eens wat anders. Het huidige werk is ook minder zwaar. Het bevalt erg goed, de sfeer bij Heracles Almelo vind ik ook heel collegiaal." Kunstgras: „Ik vind het perfect. Zelf heb ik er ook wel eens op gespeeld, het bevalt erg goed." Favoriete vakantiebestemming: „Ik weet nog niet waar we dit jaar naartoe gaan, maar de Canarische Eilanden vind ik altijd wel een goede omgeving om de vakantie door te brengen." Favoriete voetbalclub: „Barcelona, omdat het een mooie club is, en Feyenoord vanwege de vriendelijk heid van iedereen. Bij verschillende clubs laat de ontvangst te wensen over, maar bij Feyenoord hadden ze alles uitstekend voor elkaar. We kregen direct begeleiding, een apar te parkeerplaats en overal werd hulp aangeboden. Dat maak je wel eens anders mee. Tegelijk wil ik Edward Sturing nog noemen. Toen we in Arnhem speelden, kwam hij ook direct naar ons toe om te infor meren hoe onze reis was geweest, een aardige man." Favoriete speler: „Johan Cruijff. Ik ben in die periode opge groeid en toen was er maar één speler de beste. Maar ik keek ook graag naar de broers Van de Kerkhof. Naar Heracles aan de Bornsestraat ging ik ook regelmatig kijken. Zo herinner ik me nog verschillende wedstrijden in het eerste seizoen na de afsplitsing van de proftak van Heracles in 1974." Hoe hoog eindigt Nederland op het WK2006?: „We worden wereldkampioen. Als ik kijk naar de kwaliteit van de spelers en dan nog de toegevoegde waarde van Salomon Kalou, waarvan ik hoop dat hij mee mag naar het WK, dan moeten we voor de titel gaan. Ik ben zelf nog nooit naar een inter land geweest. Waarschijnlijk ga ik met Hendrie binnenkort voor het eerst kijken." Hobby's: „Ik was altijd fanatiek in biljarten en speelde wed strijden libre. Ik haalde een moyenne van rond de 40. Nu speel ik alleen wel eens tijdens de clubavonden van La Première op de vrijdagavond. Tot vorig jaar ging ik ook regelmatig fitnessen." Favoriete muziek: „Nederlandstalig. Wat maakt me niet zoveel uit. Ik ben vorig jaar zomer ook bij het Giga Piraten Festijn in het Polman Stadion geweest en dat was leuk om mee te maken." Favoriete Film: „Scarface met Al Pacino in de hoofdrol. Ik kijk regelmatig een DVD." Favoriet tv-programma: „Sport natuurlijk. Als er voetbal op tv is, probeer ik te kijken. Duits voetbal vind ik leuk, waarbij ik speciaal de resultaten volg van Hamburger SV en Schalke 04, vanwege de Nederlandse band, en Hansa Rostock sinds we vorig jaar tegen ze hebben gespeeld. Daarnaast ben ik een liefhebber van natuurfilms en dan vooral roofvogels. Als ik weet dat een dergelijke documen taire op een bepaald tijdstip vroeg in de avond wordt uitgezonden, haast ik me om dan voor de tv te zitten. Maar ook orca's en walvissen vind ik imposante beesten om te bekijken." Favoriete gerecht: „Alle vleesgerechten." Meest bijzondere wedstrijd: „De kampioenswedstrijd in mei vorig jaar tegen BV Veendam. Net voor het slotsignaal ben ik alle spullen gaan binnenzetten, om te vermijden dat er iets mee zou gebeuren. Maar het kampioensfeest, ook op het veld, verliep perfect. De supporters lieten zich van hun goede kant zien." Vanavond Heracles Almelo - Ajax: „Ik schat onszelf hoog in. Bij Ajax loopt het dit seizoen niet zo heel goed, dus waar om zouden we niet kunnen winnen? De extra kracht van Klaas Jan Huntelaar kwam er zondag pas voor het eerst uit. Ook Markus Rosenberg is door zijn komst veel beter gaan voetballen." Op welke plaats eindigt Heracles Almelo?: „Negende of tiende. Dat zou heel mooi zijn. Daar moeten we de komen de weken nog hard voor werken." Heracles Almelo Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17