De vorige wed: ijhootuns Zijn kopbal uit een voorzet van de rechterkant van Mika Nurmela ging naast. Twee minuten eerder miste de Japanner op een haar na al een mooie pass van Stefaan Tanghe. Waar ADO Den Haag nauwelijks in het spel voorkwam, nam het in de 27e minuut wel de leiding middels de eerste de beste kans van de wedstrijd. Een afgeslagen corner van de linkerkant belandde voor de voeten van Eljero Elia. De jeugdinternational haalde vanaf 18 meter hard uit: 0-1. Heracles Almelo reageerde onmiddellijk en binnen twee minuten kwam de ploeg van trainer Peter Bosz langszij. Een mooie, lage voorzet vanaf de linkerkant van Thijs Sluijter belandde voor de voeten van de inkomende Stefaan Tanghe. Vanaf 5 meter gleed de Belg de bal in de goal: 1-1. De bezoekers konden hier enkel een afstandpoging van Tomasz Rzasa in de 35e minuut tegenover zetten. De bal vloog naast. Vier minuten na rust moest keeper Jaroslav Drobny handelend optreden na een vrije trap van Nico-Jan Hoogma, maar daarna moesten de supporters even wachten op de volgende mogelijkheden. Sluijter schoot een keer op doel na een pass van Mark Looms en aan de andere kant zeilde een vrije trap van Joonas Kolkka voor langs. Acht minuten voor tijd kwamen de bezoekers uit het niets op voorsprong. De ingevallen Edwin de Graaf ontving de bal en haalde vanaf 17 meter uit. Hij had Zondag 19 februari 2006 Heracles Almelo - ADO Den Haag 1-3 Heracles Almelo liet vandaag een goede kans liggen om de veilige marge naar de onderste regionen van de Eredivisie uit te bouwen. ADO Den Haag was niet het betere team, wel de meest efficiënte ploeg. In de vijfde minuut kreeg Sota Hirayama, die in de eerdere ontmoe ting van het seizoen twee keer scoorde, een goede kans. geluk dat zijn inzet van richting werd veranderd door het uitgestoken rechterbeen van Peter Reekers, waardoor doelman Martin Pieckenhagen op het verkeerde been stond: 1-2. Nu moest Heracles Almelo opnieuw op jacht naar de gelijkmaker, maar dat houdt traditioneel het gevaar van een messcherpe counter in. ADO Den Haag maakte drie minuten voor tijd handig gebruik van dat risico. Eerst richtte de net ingevallen Kwame Quansah aan Heracles-kant net te hoog bij een schot op doel, alvo rens de beslissing viel. Geert den Ouden, die voor rust al in het veld kwam, combineerde met De Graaf en schoot droog en laag binnen: 1-3. In blessuretijd kreeg Heracles Almelo nog een goede mogelijkheid toen Thijs Sluijter op doel kopte uit een voorzet van Nurmela, maar de bal kreeg niet de juiste richting mee. Net dat portie geluk ontbrak vanmiddag. Heracles Almelo Ajax Remon de Vries start leen solo. Tomasz Rzasa is in achtervolging. Thijs SJuijter probeert zijn tegenstander Said Bakkati te passeren. J)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13