s** 7 SLAT**!! ?'L MIJN AJAX 43 Naam: Nikky van der Land Woonplaats: Gytsjerk Leeftijd: 20 jaar Seizoenkaarthouder: Ja, dit seizoen voor het eerst. Ik zit iedere twee weken in vak 403. Eerst bezochte wedstrijd: Ajax - sc Heerenveen in mei 1997. Ik werd elf jaar en kreeg de toegangskaarten voor mijn verjaardag. Ik ben met mijn vader en mijn oom naar die wedstrijd geweest. Ajax won met 2-1ik meen door doel punten van Litmanen en een van de De Boertjes. Het stadion vond ik echt enorm, dat maakte heel veel indruk op mij. ■s<w 'Tiil wel bij die wedstrijd. Je voelde gewoon dat die bal er in zou gaan. Terwijl hij zijn actie maakte, merkte je dat alle aandacht in het hele stadion op Zlatan was gevestigd. Iedereen stond op en je hoorde het gejuich aanzwellen. Het werd steeds luider, terwijl het doelpunt nog niet eens gemaakt was.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Wesley Sneijder. Vanwege zijn traptechniek, maar ook omdat hij hard blijft werken, ook op moeilijke momenten. Dat heeft Klaas Jan Huntelaar ook. Ze proberen het team op sleeptouw te nemen.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Cristian Chivu. Om de uitstraling die hij had in het veld, de flair. Dat paste ook heel erg bij het team van dat moment. Het feit dat hij uit Roemenië kwam - een land waar weinig mogelijkheden waren - en er vervol gens toch in slaagde door te breken, speelde ook wel mee. Kennissen van mij hebben een keer een ontmoeting met hem geregeld. Zij woonden net als Chivu in Ouderkerk aan de Amstel en spraken hem wel eens. Ik was echt een fan van hem en heb ook een tijdje een eigen website over hem bijgehouden. Na zijn transfer naar AS Roma is die op een gegeven moment uit de lucht gegaan.' Favoriete club naast Ajax: 'Ik bezoek wel eens thuiswedstrijden van Cambuur Leeuwarden, maar dat is meer uit sportieve belangstelling en omdat het om de hoek is. Ik doe er ruim tien minuten over. Dat is wel wat anders dan een uur en drie kwartier in de auto zitten naar station Amsterdam Sloterdijk en dan nog met de trein doorreizen naar de ArenA. Bij Cambuur let ik wel extra op spelers met een Ajax-verleden, zoals Mitchell Piqué en Jamal Akachar, al is die laatste alweer vertrokken. Cambuur was een tijdje geleden echt op sterven na dood, maar het gaat nu weer wat beter. Ze zijn tot eind februari gered en er schijnt een definitieve oplossing aan te komen voor de geldproblemen.' Ajax is voor mij: 'Zoals gezegd: echt een dagje uit voor mij, vanuit Friesland. Als ze op zondag om half drie spelen, ga ik om elf uur de deur uit en ben ik meestal 's avonds rond zeven uur weer thuis. Ajax is echt onderdeel van mijn leven geworden, iets wat ik niet graag meer zou willen missen.' Ajax Kick Off> Internazionale

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42