De tic is gebleven De supporter aan het woord Met wie kijk je naar wedstrijden van Ajax? 'Komend seizoen krijg ik versterking van een vriend uit Alkmaar, maar vooralsnog bekijk ik wedstrijden in het stadion in mijn eentje. Desondanks vind ik het hartstikke gezellig in vak 403. Je ontwikkelt vanzelf een band met de mensen die om je heen zitten. Je kletst wat met elkaar over wat er in de wedstrijd gebeurt en over het De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering legt Nikky van der Land uit wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: '1996. Rond de gewonnen wereldbeker finale in Japan ontstond er bij ons op de lagere school echt een soort voetbalgekte. We bekeken eerst die wedstrijd en daarna bleef iedereen spontaan op school, om na te praten. Ajax was in die tijd natuurlijk op het hoogtepunt van zijn roem, dat sprak tot de verbeelding bij jongens van onze leeftijd. Daarna is die tic gebleven. Ik zie mijn klasgenoten van vroeger nog gere geld. Vreemd genoeg ben ik tegenwoordig de fanatiekste als het op voetbal en Ajax aankomt, terwijl ik er oorspronkelijk ei genlijk minder mee had dan de anderen. Zelf heb ik nooit gevoetbald.' nieuws van de laatste tijd, de actualiteiten. Laatst was de transfer van Jaap Stam net beklonken, het ging toen bijna nergens anders over.' Mooiste Ajax-moment: 'Elke gewonnen wedstrijd heeft iets. Maar wedstrijden zoals FC Thun - Ajax en Feyenoord - Ajax van vorig jaar zijn heerlijk. Maar de mooiste blijft Ajax - FC Twente, in het seizoen 2001-2002. Na een kwartier stond Ajax met 0-2 achter, maar uiteindelijk wonnen we alsnog, ook al speelden we met tien man. De ontknoping van wedstrijden, van een toernooi of van een seizoen, dat vind ik vaak het mooist. Als het goed afloopt, natuurlijk. Nog een voorbeeld: twee of drie jaar geleden moest Ajax met 3-0 winnen van Inter om het Amsterdam Tournament te winnen en in de laatste seconden werd het precies nog 3-0. Dat zijn geweldige momenten.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De slalom van Zlatan tegen NAC. Ik had toen nog geen seizoenkaart, maar was Ajax Kick Off Internazionale

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40