35 Crespo nen wedstrijd. 'Beter kan het gewoon niet,' stelde de succestrainer onomwonden. 'Ik heb alleen maar bewondering voor het spel dat men heeft laten zien.' De toenmalige trainer Stefan Kovacs deed er nog een schepje bo venop. 'Het echte voetbal heeft gezegevierd. En er is direct behoorlijk propaganda voor gemaakt ook. De voetbaljeugd in de hele wereld is de weg weer eens naar deze sport gewezen. Kunt u zich voorstellen, dat dit de mooiste dag van mijn leven is?' Dat kon de toegestroomde pers, want die was zelf ook euforisch, getuige de uitingen: Ajax was een 'zelfbewuste sterformatie', Cruijff soleerde 'magistraal door een woud van Italianen' en de 'frêle vedette' deed in de 48ste minuut waar iedereen op wachtte, scoren. Wim Suurbier kreeg de bal op rechts en plaatste de bal hoog voor het Inter-doel. Daar botsten Cruijffs schaduw Oriali en Bordon op elkaar en de kalm wachtende Cruijff kon simpel afronden, 1-0. In de 78ste minuut werd het 2-0. Uit een vrije trap bij de cornervlag trok aanvoerder Piet Keizer de bal hoog voor het doel. Cruijff stond daar wederom en kopte raak, 2-0. En wat vond men van Inter? 'Inter was het mooiste voorbeeld van een negatieve spelopvatting', vond Kovacs. De Italianen hadden in het duel vaak alleen Boninsegna voorin. De journalisten staken de loftrompet: 'In een flonkerende finale, droeg een vaak fabelachtig Ajax het al jaren verafschuwde Italiaanse voetbal overtuigend ten grave.' Jari Litmanen vocht mooie duels uit op het middenveld. Met die zege moet Ajax het op het hoog ste Europese platform tot op heden doen. Pas dertig jaar na de gewonnen finale, in het seizoen 2002-2003 treffende Amsterdammers de Italiaanse grootmacht opnieuw. Ajax moest in september 2002 eerst naar het Giuseppe Meazza stadion en vocht daar een boeiend duel uit met Inter. De Amsterdammers, blij dat Jari Litmanen kon spelen, durfden met vleugelspelers aan te treden en Inter loste dat op door Zanetti en Pasquale meer naar buiten neer te zetten. Henk Timmer maakte tegen Internazionale zijn debuut bij Ajax. Ajax Kick Off> Internazionale

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34