33 Moratti Grote Inter en met prachtig briefje bedankt voor mijn onverwoestbare Inter-schap, al deelde ik de liefde met een andere voortref felijke club. Twee maanden later kreeg Moratti gelijk met zijn 'geen zorg' maar de wijze waarop, was van een Hitchcock-achtige allure, Weer verloor Ajax van Inter, nu in de ArenA en wij waren afhankelijk van de uitslag van de wedstrijd Rosenborg - Olympique Lyonnais. Tot voorbij onze wedstrijd bleef het spannend want in Noorwegen werd nog gevoetbald en vocht Olympique voor haar laatste kans. Het schijnt in Trondheim heel spannend te zijn geweest. In de slot minuut miste Olympique een enorme kans. Maar de eindstand was Ajax-gunstig en de nederlaag tegen Inter werd in blijd schap gewikkeld en geaccepteerd. Door naar de volgende ronde. Samen, inderdaad: samen! Moratti glimlachte en op zijn lippen lag onuitgesproken zijn gelijk. En hij wist dat ik met dat gelijk dubbel blij was. Hij kende de blauwzwarte kant van mijn hart. Ajax en Inter beide door. Bij de loting voor de achtste finales van het kampioenenfeest van dit seizoen werd ik van vele kanten gebeld of aangesproken: 'Inter, dat zul jij wel leuk vinden, toch?' Nou nee. Liever niet. Niet zozeer omdat de kracht van Inter te vrezen is, maar omdat ik doodeenvoudig liever vermijdt dat de twee liefdes elkaar kruisen en pijn doen. Zeker in het voorkomende geval dat er geen sprake zal zijn van beide doorkomen., De blauwzwarte kant... Die kreeg kleur voor het midden van de jaren zestig. Inter, kampioen van Europa, kampioen van de wereld. Een elftal met een elf tal waarvan de namen een toverspreuk vormden. Met een trainer die zichzelf magische krachten toedacht. Helenio Herrera. Een voorzitter die, dat las je in de tijdschriften, oliebaron en multimiljardair was, Angelo Moratti, jazeker, de papa van de huidige presidente van Inter. Toen een jongen die aan de hand van vader alles van dichtbij meemaakte. Al het voetbal van over de grens was zo ver weg, dat je er over kon dag- en nach- tdromen. Zo heel af en toe zag je Italiaans voetbal. Alleen maar in de Europa Cup, be ginnend in de kwartfinale. De Nederlandse Televisie Stichting zond die duels uit. Het was geen 'voetbalwedstrijd kijken', het waren belevenissen. FC Internazionale te gen Real Madrid in een voetbalkathedraal. Voetbal uit een andere wereld waarover je kon fantaseren. De tovernamen... Sarti..., Facchetti..., Suarez..., Mazzola..., Corso.... Mystieke avonden waren het. Laat op te mogen blijven en te mogen proeven van een andere wereld. Het botste niet met Ajax dat een handvol jaar later aan de internationale weg ging timmeren. En dat op een andere manier sprankelde. Het kon samen! Twee ver schillende scholen, twee aparte filosofieën. Helder rood en wit en stemmig krachtig blauw en zwart, verenigbaar in één hart. Tot het moment dat ze daadwerkelijk tegenover elkaar staan. Dan wordt het even moeilijk. Liever niet, liever niet. Beter is de pijnlijk mooie ontmoeting te vermijden. Het lot besliste anders. Adriano, Zanetti, Figo, Cordova, Martins... Het zeer internationale Internazionale komt naar Amsterdam en er is geen geza menlijke ontsnapping mogelijk. Er zal een winnaar komen, er zal een verliezer zijn. Geen non ti preoccupare' deze keer, 'geen zorg', is er niet bij. Beste presidente Moratti, vriendelijke man, ik wens u een prettige wedstrijd. Ajax Kick Oft> Internazionale

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32