De metamorfose van Internazionale 27 Afbraakvoetbal In Internazionale treft Ajax een ingespeelde topploeg. Het door Roberto Mancini getrainde elftal speelt dit seizoen misschien wel het leukste voetbal van alle ploegen in de Serie A. Dat is even wennen. tekst Arnout Verzijl Ajax ontmoet Internazionale voor de derde maal in de geschiedenis van de Europa Cup I, tegenwoordig de UEFA Champions League. De oudere supporters herinneren zich ongetwijfeld de 2-0 overwinning, in de Rotterdamse Kuip in 1972, waarna Ajax de tweede Europese beker in de geschie denis kon bijschrijven. Johan Cruijff was verantwoordelijk voor beide treffers. Ruim twintig jaar later trokken de Italianen in de voorronde van de Champions League aan het langste eind. In Guiseppe Meazza zorgde Hernan Crespo voor de 1-0 zege en in de Amsterdam ArenA deed de Argentijn dat nog eens tweemaal dunnetjes over. De eretreffer van Rafael van der Vaart deed er niet meer toe, 1-2. In dat sei zoen, 2002/2003, plaatste zowel Ajax als Internazionale zich voor de volgende ronde van de UEFA Champions League. Heb je het over Internazionale, dan praten supporters in het algemeen over verdedi gend afbraakvoetbal. Een negatief stempel dat de club door de jaren heen opgedrukt heeft gekregen. Althans, in Nederland. Vaak werd er niet-begrijpend gereageerd als de rijke club uit Milaan weer een betonvoet- baller aantrok. Zo'n sloper in de achterho ede of voor op het middenveld. Het aura beleden. Heilig is de overwinning. Alleen van Internazionale is ingegeven door de die telt. En, toegegeven, de club houdt zich puurheid waarmee resultaatvoetbal wordt sinds jaar en dag staande in de top van het Inter-middenvelder Esteban Matias Cambiasso. Ajax Kick Off> Internazionale

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 26