15 Scoren Zdenek Grygera, hier in actie tegen Arsenal, heeft tot aan vane naam staan. frustrerend is? Na de verloren thuiswedstrijd tegen Juve was niemand blij. Natuurlijk niet. Alleen wist iedereen wel wat zijn max imum was die avond. Meer zat er blijkbaar niet in.' In de Residentie, tegen ADO, zat er voor de Ajacieden wél meer in. Met dank aan de doeltreffendheid van Grygera en aanwinst Klaas Jan Huntelaar. De Tsjech maakte zijn eerste treffer in de huidige competitie. 'Vorig seizoen ging het wat dat betreft beter,' vergelijkt Grygera. In de voetbal jaargang 2004-2005 stopte de doelpun- tenteller voor de verdediger bij vier. De Tsjech ligt achter op schema. Van de vijf treffers die Grygera tot nu toe in het Ajax- shirt scoorde, staat hem vooral de treffer in de Klassieker nog helder voor de geest. Twee minuten voor het verstrijken van de of ficiële speeltijd, tekende Grygera voor de 2-2. Een nog latere treffer van ploegmaat Maduro leverde de Amsterdammers uit eindelijk een sensationele 2-3 zege op. 'De treffer tegen Feyenoord was daarom mijn belangrijkste Ajax-goal tot nu toe.' De grimmige omstandigheden waaronder ADO - Ajax werd gespeeld, beroofde het duel - en daarmee de treffer - van de nodige .g dertien wedstrijden in de Champions League op zijn glans. De Tsjechische blijdschap om de Amsterdamse openingstreffer was er niet minder om. Getuige ook de blije foto's in de sportkaternen. Zijn treffer in Den Haag had zowaar overeenkomsten met de goal in de Rotterdamse Kuip. In beide com petitieduels moest Ajax het stellen zonder eigen, meegereisde fans. Het was telkens weer een rare gewaarwording voor de Ajacied. 'Na een doelpunt werd elke keer pas écht duidelijk dat de blijdschap niet gedeeld kon worden met de supporters. Tijdens de wedstrijd ben je geconcentreerd bezig, waardoor je het minder merkt dat de supporters er niet bij zijn. Voor ons is het natuurlijk altijd beter als de eigen fans er wel bij zijn.' Lachend: 'Ook al scoor ik blijkbaar altijd als de supporters er niet bij mogen zijn.' Met de zeges op Willem II en ADO Den Haag legden de Ajacieden de basis voor de vurig gewenste reeks van overwinningen. Aan de vooravond van het treffen met RBC Roosendaal is het doel om vijf partijen op rij te winnen, nog steeds haalbaar. Alleen zo blijft een play-off- plek haalbaar. Grygera: 'We weten dat iedereen ons ook mooi wil zien spelen. De drie punten zijn deze weken het aller belangrijkst.' Ajax Kick Off> Internazionale

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15