13 De verdediger koppend tegen zijn oude club Sparta Praag. rnazionale wél het geluk dat de ijshockey wedstrijden 'gewoon' 's avonds worden uitgezonden. Dus niet, zoals in 1998 met Spelen in Japan, door het tijdverschil 's nachts. Dat kijkt, en wellicht ook feest, een stuk makkelijker. Met een voorliefde voor actie, fysiek spel en emo tie kan Grygera zijn hart ophalen in het aanstaande treffen met Internazionale. De zwartblauwe brigade Milaan heeft in dat opzicht alles Spijkerharde verdedigers, creatieve middenvelders en (bij vlagen) geniale aan vallers. 'Inter is een fysiek sterke ploeg,' weet Grygera, om in een adem Zanetti, Stankovic, Adriano, Figo en Martins te noemen als voornaamste representanten van het huidige Inter. 'Tegen elke Italiaanse topploeg is het lastig voetballen. Vooral omdat meestal compact wordt gespeeld en die ploegen fysiek sterk zijn.' Van de 'meesters' AC Milan en Juventus kregen de Ajacieden de afgelopen seizoenen leerzame voetballessen. Lessen, met opvallend vaak eenzelfde afloop: zuiderlingen die als over winnaars van het veld stappen. Vooral de Champions League-treffens met Juventus zijn de Tsjech wat dat betreft bijgebleven. 'Vooral thuis speelden we fantastisch, al kwamen we nauwelijks hun zestienme ter in. Grote kansen kregen we daarom nauwelijks. Juventus had aan twee kansen genoeg.' Zo loopt het wel vaker tegen Italianen, is wat Grygera er - bijna op zijn Cruijffiaans - maar mee wil zeggen. 'Of dat uit

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13