I I Ajax als belangrijkste bijzaak in het leven De supporter aan het woord Met wie kijkje naar de wedstrijden van Ajax? 'Meestal dus met mijn zwager. Soms ook met mijn achterbuurjongen. Omdat ik in de buurt van Rotterdam woon, 's-Gravendeel ligt zo'n twintig minuten rijden van Rotterdam, heb ik een heleboel Feyenoord- vrienden. Ook daar kan ik gewoon voet bal mee kijken. Tijdens wedstrijden jut je elkaar vanzelf wel eens wat op. Ik heb J De media van Ajax (www.ajax.nl, Kick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering vertelt Dennis Brobbel wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: Zo lang als ik me maar kan herinneren. Maar eigenlijk is het echt begonnen in het seizoen 1994-1995. Vanaf dat succesjaar was Ajax écht je-van-het. Ook al kom ik niet uit een echte voetbalfamilie, het Ajax-supportersschap heb ik toch echt van mijn opa mee gekregen. Zonder zelf vaak naar de wedstrijden te gaan, was opa vrij fanatiek. Hij volgde alles. Samen met mijn zwager heb ik twee seizoenen achtereen een seizoenkaart gehad. Hij is ook een goede supporter.' zelfs een keer in mijn Ajax-shirt gekeken. Dat maakt tussen die jongens gelukkig niet veel uit. We zijn hier goed opgevoed, zeg maar.' Mooiste Ajax-moment: 'Het hele seizoen 1994-1995 was mooi, maar het puntertje in de finale van Patrick Kluivert was helemaal bijzonder. De finale zag ik thuis, samen met mijn achterbuur jongen. Het was een superseizoen met de landstitel plus de Europa Cup. Met later in het succesjaar 1995 natuurlijk ook nog de winst van de Wereldbeker. Al met al echt een prachtseizoen. Een ander bijzonder moment is de hakgoal die Rafael van der Vaart ooit scoorde tegen Feyenoord. Dat moment staat nog altijd op mijn netvlies gebrand. Gelukkig heb ik het, toen als seizoenkaarthouder, live mogen aanschou wen. Ik zat zelfs precies aan de kant waar het doelpunt viel. Hoe we die goal hebben gevierd? Uitgelaten natuurlijk. Vooral ook Ajax Kick Off> RBC Roosendaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40