voor Ajax 39 Eredivisie Zondag 12 februari 2006 - Zuiderpark Stadion, Den Haag - 8.000 Scheidsrechter: Roelof Luinge ADO Den Haag - Ajax 1-2 (1-1) Scoreverloop: 30. Zdenek Grygera 0-133. Michael Mols 1 -1 55. Klaas Jan Huntelaar 1 -2 ADO Den Haag: Jaroslav Drobny; Said Bakkati, Spira Grujic (68. Christiaan Kum), Alberto Saavedra, Youssef El Akchaoui, Roy Stroeve, Ferrie Bodde, Tomasz Rzasa (78. Edwin de Graaf), Eljero Elia, Michael Mols (54. Paulus Roiha), Joonas Kolkka Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Robert Zwinkels, Geert Den Ouden, Peter Jungschlager Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Hedwiges Maduro, Jeffrey Sarpong (84.Nourdin Boukhari), Olaf Lindenbergh Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Hatem Trabelsi, Juanfran, Angelos Charisteas, Ryan Babel, Robbert Schilder puntenmaker aan Ajax-kant kreeg de bal van de waardevolle Lindenbergh. Omdat ADO moest komen, kreeg Ajax meer en meer ruimte om te voetballen. Vooral ook door het felle aandringen van de thuisploeg sprongen de gasten niet effectief genoeg om met de geboden speelruimte. De Haagse formatie had overigens wel de pech dat Michael Mols voortijdig uitviel met een blessure. De prima spelende ex-Ajacied was ADO's voornaamste speerpunt. Mols was een plaag voor de Amsterdamse defensie. 'We konden het niet makkelijk uitvoetbal- len,' vond Blind. 'In de slotfase zijn we zelfs nog door het oog van de naald gekropen.' Thomas Vermaelen is de onderliggende partij in duel met Michael Mols. Maduro gaat samen met Tomasz Rzasa het duel stevig in. minuten later al vanaf de zestien verwoes tend uithalen. Gezien het spelbeeld tot dat moment was de Haagse gelijkmaker niet onverdiend. 'Toch hoop je in die goede fases de ruimtes beter te gebruiken,' aldus Blind. De trainer-coach doelde vooral op de fase, waarin zijn ploeg opnieuw de leiding had genomen. Tien minuten na rust scoorde Huntelaar op ogenschijnlijk simpele wijze de 1-2. Ook de tweede doel- Hedwiges Maduro bejubelt de treffer van Klaas Jan Huntelaar. Ajax Kick Off> RBC Roosendaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38