Rosenberg maakt verschil t Ajax - Willem II 36 Robbert Schilder: Toch mooi je debuut maken in eigen stadion Markus Rosenberg viert zijn doelpunt. Het cynische applaus daverde van de tribune toen scheidsrechter Dick van Egraond affloot. Het was een afsluiting van een avond vol spottend bedoelde lie deren van de tienduizenden Ajax-fans als 'We Worden Kampioen' en 'We Gaan Europa In'. Positief feit was dat Ajax drie punten haalde tegen Willem II, de nummer 17 van de Eredivisie. Markus Rosenberg kopte de bal uit een goede voorzet van Urby Emanuelson na 55 minuten prachtig langs doelman Tristan Peersman. Het de buut van Robbert Schilder viel ook in de categorie van gebeurtenissen die bij blijven. Maar daarmee zijn de lichtpuntjes wel genoemd. Het speelbeeld was namelijk wederom ver onder het niveau dat deze groep van vele internationals zou moeten kunnen brengen. Combinaties waren moe ilijk te maken, op goede voorzetten meldde zich niemand en slechts met schoten van afstand bestookte Ajax het doel van Tristan Peersman. De Belgische keeper had daar echter keer op keer wel een passend ant woord op. Maarten Stekelenburg gunde Willem II na een klein halfuur de eerste kans. De doelman verwerkte een terug speelbal van Thomas Vermaelen niet op de gewenste manier en de Tilburgers kre gen nadat Moussa Dembele de bal had doorgetikt, via Anouar Hadouir een levens grote kans. De linksbuiten gleed echter weg en Stekelenburg kon samen met het hele stadion opgelucht ademhalen. o In de tweede helft moest Ajax noodge- w RBC Roosendaal Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35