Ajax verder weg in middenmoot 35 Eredivisie Zondag 5 februari 2006 - de Kuip, Rotterdam - 45.000 Scheidsrechter: René Temmink Feyenoord - Ajax 3-2 (2-1) Scoreverloop: 21Nicky Hofs 1 -0,23. Markus Rosenberg 1 -1 45. Romeo Castelen 2-148. Dirk Kuyt 3-189. Klaas Jan Huntelaar 3-2 Feyenoord: Patrick Lodewijks; Serginho Greene (78. Pieter Collen), André Bahia, Ron Vlaar, Pascal Bosschaart; Nicky Hofs. Patrick Paauwe Jonathan De Guzman; Romeo Castelen, Dirk Kuyt, Salomon Kalou (83. Pierre van Hooijdonk) Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Maikel Aerts, Ali Boussaboun, Royston Drenthe, Christian Gyan, Diego Biseswar Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro. Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Tomas Galasek Wesley Sneijder (61Jeffrey Sarpong), Olaf Lindenbergh; Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (79. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Angelos Charisteas, Nourdin Boukhari, Juanfrén Thomas Vermaelen zit in de mangel bij Zdenek Grygera en Dirk Kuyt. Maarten Stekelenburg treurt als Feyenoord opnieuw heeft gescoord. wedstrijd, kort na rust, gespeeld. Na de 1-0 hadden we nog het geluk direct de gelijkmaker te scoren. Uiteindelijk verzui mde Feyenoord verder uit te lopen.' Met Jeffrey Sarpong in de ploeg voor Sneijder probeerde Ajax het vanzelfsprek end nog wel, maar lukte het simpelweg niet meer. Na zijn eerdere officiële debuut in het Gatorade Cupduel met FC Eindhoven, maakte de tiener zondagmiddag zijn competitiedebuut als Ajacied. Sarpong kreeg ruimschoots, bijna een halfuur, de tijd om uitgerekend in de Klassieker aan het hoogste Nederlandse voetbalniveau te ruiken. Sarpong deed ervaringen en indrukken op in een redelijk onderhou dende Klassieker. Echt goed gevoetbald werd er niet, spannend was de partij lange tijd wel. Met enkele frivole bewegingen en pogingen zijn collega-aanvallers te be dienen, gaf Sarpong nog wat schwung aan de voor Ajax teleurstellend eindigende 'traditional' tegen Feyenoord. Net als tegen sc Heerenveen speelden vooral Emanuelson en controleur Olaf Lindenbergh beiden een nuttige, degelijke wedstrijd. Klaas Jan Huntelaar herhaalde zijn kunstje tegen sc Heerenveen in de slotfase opnieuw. Een afstandsschot van Hedwiges Maduro werd slim tot doelpunt gepromoveerd door de Ajax-spits. Huntelaar verdubbelde daar mee zijn productie als Ajacied. Ondanks de teleurstelling over de nederlaag, vond Blind daarmee toch nog een lichtpuntje: 'Gelukkig was Huntelaar wel weer goed voor een doelpunt.' Een Amsterdams slot- offensiefje leverde Ajax in de blessuretijd niet de gewenste gelijkmaker op. Klaas Jan Huntelaar controleert de bal ondanks de aan wezigheid van André Bahia. Ajax Kick Off> RBC Roosendaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34