Nederlaag tegen Feyenoord duwt Feyenoord - Ajax 34 Jeffrey Sarpong voelt zich prima thuis in de Kuip tijdens zijn eerste Klassieker. Gesterkt door de midweekse uitzege in het Gatorade Cuptoernooi op sc Heerenveen, hoopte Ajax op nieuw succes tegen Feyenoord. Hoewel in het verleden be haalde resultaten absoluut geen garantie zijn voor succes, want de Klassieker is en blijft een wedstrijd op zichzelf. Ook het forse verschil in punten op de ranglijst tussen gastheer Feyenoord en Ajax vertelde daarom vooraf weinig over het onderlinge krachtsverschil. Ajax en Feyenoord maakten er een frisse eerste helft van. De kansen werden over en weer verdeeld, al hadden de gasten het eerste kwartier wel het beste van het spel. Dat Feyenoord zich steeds beter in de wedstrijd knokte, leverde de ploeg van trainer Erwin Koeman zowaar de open ingstreffer van Nicky Hofs op. Nauwelijks een minuut na de 1-0 profiteerde Ajax van chaos in de Feyenoord-defensie. Markus Rosenberg werd op maat be diend door de mee opgestoomde Urby RBC Roosendaal Ajax Kick Off Emanuelson. De Zweed kon de pan klare voorzet uiteindelijk intikken: 1-1. Wat volgde was een verwoede strijd, die vooral op het middenveld werd gestreden. Die fase kwamen vooral de aanvallende impulsen van Wesley Sneijder Ajax prima van pas. Meer Amsterdamse goals bleven het eerste bedrijf echter uit. In de eigen, sfeervolle Kuip was Feyenoord op slag van rust wel trefzeker. Feyenoord-aanvoerder Dirk Kuyt stoomde op over rechts, waarna Romeo Castelen goed werd bediend. De international wist Stekelenburg opnieuw te passeren. Minuten na rust diende de thuisploeg de gasten een nieuwe forse klap toe. Opnieuw was het de altijd vlijtige Kuyt die de Ajacieden pijn deed. Ditmaal met een snoeihard en doeltreffend schot. De Klassieker was met de derde Feyenoord- goal feitelijk beslist. 'Die twee momenten waren bepalend voor de wedstrijd,' sprak trainer Danny Blind. 'Met de 3-1 was de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33