r komt uit Alle wedstrijden tussen Ajax en RBC in de Amsterdam ArenA 22-09-00 Eredivisie 2-0 Co Adriaanse 12-12-01 AmstelCup 1/8F 4-3 Ronald Koeman 05-04-03 Eredivisie 4-1 Ronald Koeman 18-04-04 Eredivisie 1-1 Ronald Koeman 28-11-04 Eredivisie 4-1 Ronald Koeman voorsprong is het zover. Steven Pienaar verlaat, net als Tomas Galasek, het veld en aan de zijde van de andere invaller Richard Witschge betreedt Jamal Akachar het veld van de ArenA. Het publiek reageert uitge laten op de komst van de verse krachten. Zij willen vermaakt worden en het liefst met een doelpuntenshow. Er zijn er im mers al drie gevallen voor de rust, dus dat aantal moet in het laatste halfuur ook nog even worden verdubbeld. Dat gebeurt niet, al zijn de frivole trucjes niet van de lucht. Akachar staat na afloop ietwat onwennig maar-glunderend en toch ook kritisch de pers te woord: 'Ik heb er van genoten. Ik ben niet ontevreden, maar ik vind dat ik beter kan. In het begin was ik erg zenuwachtig. Het debuut was wel zoals ik ooit droomde, alleen zonder doelpunt.' Nourdin Boukhari, ingevallen voor aan voerder Rafael van der Vaart, maakt in de slotfase nog wel Ajax' vierde doel punt waardoor de eindstand 4-1 wordt. Belangrijker is dat Koeman de wedstrijd krijgt die hij zich wenst zo voor de Europese topper tegen AC Milan. Ook Koeman plaatst desondanks een kanttekening bij het optreden. 'Het bleef bij leuke acties, maar het rendement was te laag. De uitslag is goed, maar als het 3-0 bij rust staat mag je wel iets meer verwachten.' Maar bij Akachar zal de wedstrijd altijd in zijn gedachten blijven. Het is immers de enige zijn die Akachar in het hoogste team van Ajax zou spelen. Een jaar later vertrekt hij naar Cambuur Leeuwarden, maar daar komt de Amsterdammer niet uit de verf en momenteel is hij weer opgenomen in de Ajax-familie op de Toekomst bij Ajax Zaterdag. Ajax leidt door doelpunten van Rafael van der Vaart (35ste minuut), Maxwell en Andy van der Meyde met 3-0 als Jamal Akachar mag gaan warmlopen. De voetballer van Ajax Zaterdag, nog niet zo lang daarvoor werkzaam als taxichauffeur, was aan het begin van het seizoen doorgeschoven naar Jong Ajax en kreeg daags voor het treffen met RBC te horen van zijn trainer John van 't Schip dat Ronald Koeman hem met de selectie mee wilde laten trainen. Akachar had namelijk indruk gemaakt met zijn hoge productie voor het Beloftenelftal. In de 56ste minuut en bij die comfortabele Ajax Kick Off> RBC Roosendaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32