Een sprankje licht 12 Eigenlijk is hij nog steeds het nieuwsgierige jongetje dat ooit een brief stuurde naar de makers van het televisieprogramma Willem Wever. 'Hoe kan ik bij Ajax komen voetballen?,' luidde de vraag van ene Jeffrey Sarpong, toen zeven jaar oud en spelend bij FC Abcoude. Tien jaar later kan iedereen zien dat hij goed heeft opgelet. tekst Maarten Dekker foto's Louis van de Vuurst De Amsterdammer Sarpong is de zoon van een Nigeriaanse moeder en een Ghanese vader. Iemand die de rustige omgeving en de betrekkelijke anonimiteit aan de over kant van de weg gewend is, kan alle hectiek en de voortdurende aandacht rond het stadion gemakkelijk te veel worden. Uitblinken op een bijveld ten overstaan van een paar honderd mensen is leuk en aardig. Maar wie nog nooit in het licht van de schijnwerpers en onder het oog van tiendui zenden mensen datgene heeft gedaan waar hij geacht wordt goed in te zijn, zou tussen volle tribunes ten prooi kunnen vallen aan een overdreven geldingsdrang, of het andere uiterste: de angst om te falen. Op hem lijkt niets vat te hebben, ook niet bij zijn vuur doop voor eigen publiek. Rust en kalmte kenmerken ook deze avond zijn doen en laten. Wellicht is dat het vertrouwen van hogerhand, de steun van God die de jonge voetballer altijd en overal zegt te voelen. Hij oogt rijper en volwassener dan de ge gevens uit zijn paspoort doen vermoeden. Jeffrey Sarpong is van 3 augustus 1988. De kranten zijn daags na de gewonnen com petitiewedstrijd tegen Willem II unaniem in hun bijtende commentaar, behalve als het op de verrichtingen van de onder num mer 38 acterende middenvelder aankomt. 'De enige die geen loodzware last meetorste op zijn schouders, was de jongste van al lemaal. De pas 17-jarige Jeffrey Sarpong stopte lef in zijn acties en schroomde niet af en toe uit te halen,' meldt het AD. De Volkskrant denkt er iets anders over: 'De middenvelder speelde een hoogst onge lukkige wedstrijd, maar dat was hem nau welijks te verwijten in een team dat zo moeizaam draait.' RBC Roosendaal Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12