Voorbeschouwing de plaats kwalificatie voor de Champions League af te dwingen. Vóórdat Koeman opstapte had Louis van Gaal zijn takenpakket als technisch directeur al neergelegd wegens onoverbrugbare verschillen met de trai ner. In de zoektocht naar zijn opvolger werd aangeklopt bij Martin van Geel, die met Willem II en AZ tot grote hoogten reikte. Aan hem de taak om ook bij Ajax orde op zaken te stellen. Geen eenvoudige klus, want binnen de club - die volgens kenners beschikt over de meest talentvolle spelersgroep van Nederland - rom melt het als nooit tevoren. De eindspurt die Ajax aan het eind van afgelopen seizoen inzette, vond dit sei zoen dan ook keihard een halt. Steentje voor steentje is Van Geel aan het bouwen aan een nieuw funda ment, waarvan Stam, Perez en Huntelaar voorlopig de belangrijkste pijlers vormen, maar twee van de drie pijlers komen pas deze zomer om als basis te fungeren. Dit seizoen kan voor Ajax gerust als verloren worden beschouwd. Een nederlaag wordt in de Amsterdam ArenA tegenwoordig vooral met berusting onthaald en de fluitconcerten van het kritische publiek zijn de normaalste zaak van de wereld geworden. In de Champions League presteren de Amsterdammers dit sei zoen wél goed, hoewel de groep met Arsenal, Sparta Praag en FC Thun de zwakste van allemaal was. In de volgende ronde tegen Internazionale zal blijken hoe de verhoudingen van Ajax Europees gezien liggen. Van daag wacht het team van Blind eerst nog een zware taak in het Zuiderparkstadion tegen het team van Ade laar. De afgelopen drie onderlinge confrontaties in de competitie eindigden in gelijke spelen. Als ADO Den Haag vandaag snelle tegentreffers weet te voorkomen, liggen er misschien wel drie punten in het verschiet. Want als er ooit een kans is om van Ajax te winnen, is het wel dit seizoen. Opgericht: 18 maart 1900 Stadion: Amsterdam ArenA (51.342 zitplaatsen) Hoofdsponsor: ABN Amro Internet: www.ajax.nl Erelijst: 25 keer landstitel, 15 keer nationale beker, 4 keer Europacup I Europese Super Cup, 2 keer Wereldbeker, 4 keer Johan Cruijff Schaal 1 keer Europacup II, 1 keer UEFA Cup, 3 keer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5