9® Tegenstander van vanmiddag: Ajax Voorbeschouwing ADO Den Haag ontvangt vandaag in het Zuiderparkstadion de 29-voudig landskampioen Ajax. De Amsterdammers maken een buitengewoon teleurstel lend seizoen door en zullen zich schrap moeten zetten om de play-offs te be reiken. Samen met winst van de Gatorade Cup en een eventueel vervolg in de Champions League, zal dat voor trainer Danny Blind en zijn troepen de enige mogelijkheid zijn om het seizoen nog enigszins glans te geven. Hoezeer de stand op de ranglijst ook de waarheid spreekt, blijft Ajax natuurlijk in haar hele doen en laten een topclub. Welke andere Nederlandse club genereert zóveel aandacht en wordt met zulke argusogen be keken als de Amsterdammers? En welke club kan in de tussentijdse transferperiode zomaar Jaap Stam van AC Milan, Kenneth Perez van AZ (beiden voor komend seizoen) en Klaas-Jan Huntelaarvan sc Heerenveen losweken? Ajax mag dan wel een onoverbrugbare achterstand hebben opgelopen op koploper PSV, de Am sterdammers zijn stellig van plan die zo snel mogelijk weer goed te maken. Feyenoord, AZ, PSV, NEC, FC Utrecht en sc Heerenveen toonden zich deze voetbaljaargang al de meerdere van het team van Blind, ter wijl Heracles Almelo, sc Heerenveen, NEC en ADO Den Haag de Amsterdammers op een gelijkspel hielden. Het team van trainer Frans Adelaar kwam in de Amsterdam ArenA knap terug na een 2-0 achterstand. De doelpunten van Hedwiges Maduro en Wesley Sneijder voor rust, werden in blessuretijd van de tweede helft rechtgetrokken door Eljero Elia en Jan-Paul Saeijs. Een jaar eerder hield ADO Ajax in eigen huis op 0-0. De situatie van de late 2-2 was vrijwel identiek aan het duel van afgelopen seizoen in het Zuiderparkstadion. Toen, in Den Haag, nam Ajax - nog onder leiding van trainer Ronald Koeman - zelfs een 0-3 voor sprong. Wesley Sonck, Steven Pienaar en Nourdin Boukhari leken het duel binnen een half uur op slot te gooien. Via Cedric van der Gun, Geert den Ouden en Roy Stroeve kon ADO Den Haag alsnog één punt in eigen huis houden. Dat was in ieder geval een veel beter resultaat dan in het seizoen 2003/2004, toen Ajax met 1-4 won. Sindsdien is er veel veranderd in Amsterdam. Van het elftal dat afgelopen seizoen aan de start kwam in het Zui derparkstadion, zullen vandaag hooguit zes spe lers van de partij zijn. Rafael van der Vaart en Ni- gel de Jong (HSV), Wesley Sonck (Borussia Mön- chengladbach), Tom De Mul (verhuurd aan Vites se), Maxwell (Internazionale) en Anthony Obodai (Sparta) zijn afwezig. Voor het eerst in het Zuider parkstadion zijn Markus Rosenberg, Angelos Charisteas en Juanfran erbij. Andere nieuwe Ajacieden als Klaas-Jan Huntelaar, Olaf Lindenbergh en Thomas Vermaelen (die was verhuurd aan RKC Waalwijk) maakten in het verleden met andere clubs hun opwachting in Den Haag. Over de spelers die trainer Blind in het veld brengt, valt weinig te zeggen. De opstelling van de Amsterdammers verschilt dit seizoen namelijk per wed strijd. Niet alleen op spelersgebied is er bij Ajax in korte tijd veel veranderd. Begin 2005 vertrok trainer Ronald Koeman bij de club, omdat hij geen progressie meer dacht te maken. Zijn opvolger Danny Blind had eigen lijk pas voor aanvang van het seizoen 2005/2006 het roer willen overnemen, maar werd gedwongen dat eerder te doen. Hij slaagde er in om Ajax het benodigde zetje in de rug te geven en wist alsnog via de twee-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3