Dsw 0 De vijf nieuwelingen van ADO Den Haag Said Bakkati Cory Gibbs j Vl.?.-' Fven voorstpllen ADO Den Haag trok gedurende de tussentijdse transferperiode maar liefst vijf nieuwe spelers aan. Omdat de transfermarkt pas laat op gang kwam, werd er op het laatste moment een ein de gemaakt aan de vele speculaties. Het resul taat van de zoektocht van de residentieclub: een doelman, drie verdedigers en een spits. Het verlies van Tommie van der Leegte en Jan-Paul Saeijs moet door deze jongens worden opge vangen. Even voorstellen... Geboortedatum: 23 februari 1982 Geboorteplaats: Groningen Positie: verdediger Loopbaan: 2000 - januari 2006 sc Heerenveen Aantal competitiewedstrijden: 86 Goals: 0 Op donderdag 26 januari jl. maakte ADO Den Haag be kend dat Said Bakkati per direct werd overgenomen van sc Heerenveen. De rechtsback was bij Heeren veen zijn basisplaats kwijt geraakt door een aantal po sitiewisselingen. Bakkati wilde wekelijks spelen en achtte die kans groter bij ADO Den Haag. De residentieclub bereikte een akkoord met de 23-jarige rechtsback over een contract van anderhalfjaar, met een optie voor nog een seizoen. Bakkati stond sinds het seizoen 2000/2001 onder contract bij de Friese club. In vijfeneenhalf jaar speelde de verdediger 86 com petitiewedstrijden voor sc Heerenveen. Daarvoor kwam de in Groningen geboren Bakkati uit voor de amateurs van GVAV Rapiditas, een legendari sche amateurelub die tot 1971 nog in het be taald voetbal uitkwam en nog steeds bekend staat om de goede jeugdopleiding. Waar iedereen in zijn jeugd had verwacht dat hij zijn geboortestad Groningen trouw zou blijven, ging Bakkati naar de grootste concurrent: sc Heerenveen. Als jongeling maakte hij al snel zijn debuut, de altijd kritische Foppe de Haan zag het in hem zitten. Klein van stuk, maar voor nie mand bang, zo lijkt Bakkati te omschrijven. En dat werd gewaardeerd in Heerenveen en omstre ken. In de regio rond het Zuiderparkstadion zal dat wellicht niet anders zijn. Geboortedatum: 14 januari 1980 Geboorteplaats: Plantation (Verenigde Staten) Positie: verdediger Loopbaan: 2001 - 2004 FC Sankt Pauli, 2004 Dallas Burn, 2004 - januari 2006 Feyenoord Aantal competitiewedstrijden: 96 Goals: 7 ZORGVERZEKERAAR I Verdediger Cory Gibbs speelt voor de rest van het seizoen op huurbasis voor ADO Den Haag. Gibbs komt van Feyenoord. Hij speelde voor zijn komst naar de Rotterdamse club van 2001 tot 2004 voor het Duitse FC Sankt Pauli, dat gedurende zijn contractduur één jaar in de Bundesliga en twee jaar in de Tweede Bundesliga uitkwam. Na deze periode in Hamburg keerde de 26-jarige Ameri kaan terug naar zijn vaderland, waar hij in de Major League Soccer ging spelen voor Dallas Burn. In de winterstop van het seizoen 2004/2005 maakte hij de overstap naar Feye noord, waar hij in totaal vijftien competitiewed strijden speelde. Cory Gibbs is zestienvoudig Amerikaans international en zodoende een goe de bekende van ADO-middenvelder John O' Brien. O'Brien verblijft momenteel in Los Angeles om aan zijn herstel te werken, Gibbs is net terug uit zijn vaderland. De 26-jarige mandekker raak te tijdens een oefeninterland met de Verenigde Staten afgelopen zomer tegen Engeland gebles seerd aan zijn knie. Gibbs kreeg toestemming van Feyenoord om in Miami geopereerd te wor- 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 29