Eljero Elia Terugblik op twee jeugdjaren Ajax Interview Wie de documentaire 'Daar hoorden zij engelen zingen' over Ajax heeft gezien, weet precies hoe spannend het is voor jonge spelers of ze wel of niet mogen blijven bij de wereldberoemde jeugdopleiding. Eljero Elia maakte het ook mee. In eerste instantie de vreugde van gescout wor den door Ajax, maar twee jaar later de teleur stelling wanneer de club je toch net niet goed genoeg vindt. Hij baalt er zichtbaar nog steeds van, maar haalt veel motivatie uit de wil om de genen die hem wegstuurden hun ongelijk te be wijzen. Toch kijkt hij achteraf met veel plezier terug op zijn tijd in Amsterdam, al was het maar twee jaar. De pijn van het wegsturen zit nog steeds diep, maar hij realiseert zich ook heel goed dat hij een leuke tijd heeft meegemaakt. Jongens met een Ajaxverleden zijn nogal wijdverspreid over de nationale en vaak ook buitenlandse competities. Bij ADO Den Haag was Eljero Elia tot voor kort de enige, maar met de komst van Angelo Martha kan er nog iemand mee praten over het wel en wee bij het Amsterdamse in stituut. Elia: „Angelo is een paar jaar ouder dan ik. Toen ik in de C speelde, zat hij in de A. We kenden elkaar wel, maar spraken elkaar eigenlijk nooit. Ver der dan elkaar begroeten zijn we in die tijd nooit gekomen, maar dat is nu bij ADO wel anders." Eljero Elia speelde in zijn vroege jeugdjaren bij SV Voorburg en TONEGIDO en kwam al jong bij ADO Den Haag terecht. Op dertienjarige leeftijd werd Elia, 'Elli' voor intimi, gescout door Ajax. In verte genwoordigende elftallen van de KNVB was hij opgevallen bij een scout uit de hoofdstad. Bij meneer Busby, zoals hij dat zo netjes zegt. ,,lk kwam thuis uit school en mijn vader en moeder hadden een verrassing voor me. We zouden die middag naar de Amsterdam ArenA gaan. 'Wat moeten we daar dan gaan doen?' was mijn reac tie. Ik bleek een gesprek te hebben met meneer Westerhof, het hoofd van de jeugdopleiding die op dat moment ook tijdelijk de trainer van het eerste elftal was. Achteraf gezien had ik wel het idee dat die scout toen in Zeist voor mij was ge komen, maar verder wist ik natuurlijk niet waar het toe zou leiden."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 23