Danny Blind over de wedstrijd van vandaag: „Drie punten en niets anders" Sinds een jaar is Danny Blind de hoofdtrainer van Ajax 1De Zeeuwse oud-speler maakte tot nu toe hoge pieken en diepe dalen met de Am sterdammers mee. Zo wist de 44-jarige coach met zijn selectie door te dringen tot de achtste finales van de Champions League en de halve finale van de vaderlandse beker. De competitie verloopt dit seizoen echter minder florissant. In de Eredivisie bezetten de roodwitten slechts een plaats in de subtop. Wisselvallig is het woord dat dit jaar bij Ajax past. Soms werd er gemakkelijk gewonnen, zoals tegen Roda JC (4-1), RKC Waalwijk (4-1), Vitesse (0-2), NAC Breda (0-2) en onlangs sc Heerenveen (0-3, voor de Gatorade Cup). Maar er werden ook veel punten verspeeld, zoals tegen AZ (4-2), Heracles Almelo (0-0), NEC (1-0), FC Utrecht (1-0 en 1-4) en se Heerenveen (4-2). En natuurlijk staat de meest recente verliespartij, 3-2 in de Rotterdamse Kuip, nog helder voor de geest. Het lukte ADO eerder dit seizoen de Amsterdammers op een gelijkspel te houden. In september 2005 stond na het laatste fluitsignaal een 2-2 eind stand op het scorebord in de ArenA. De resultaten zijn dit seizoen dus niet vaak in het voordeel van Ajax geweest. Daarom was trainer Danny Blind erg blij met de 0-3 overwinning van anderhalve week geleden in Heerenveen. Mede dankzij zijn nieuwe spits Klaas-Jan Huntelaar, boekten de Amsterdammers een zeer welkome overwinning in Friesland. „Inderdaad", zegt Blind. „Het is sowieso belangrijk om een ronde verder in het bekertoernooi te komen. Maar daar bovenop was de winst een goede impuls voor het zelfvertrouwen van de spelers." Ajax heeft dit jaar al veel puntverlies geleden. Zo hield ADO uw elftal in de ArenA op 2-2. Wat herinnert u zich van die thuiswedstrijd? „Ik weet nog, dat dat één van onze beste thuis wedstrijden van dit seizoen was. In de eerste helft kwamen we met 2-0 voor en we hadden mis schien wel met het dubbele aantal cijfers op het scorebord moeten gaan rusten. Maar in de twee de helft konden we, mede door een rode kaart voor Johnny Heitinga, niet meer brengen wat we wilden. En omdat we in de laatste minuut balver lies leden, terwijl wij een vrije trap op de helft van de tegenstander hadden, kon ADO in de 94ste minuut nog terugkomen tot 2-2. Dat had nóóit mogen gebeuren, we hadden de voorsprong nooit weg mogen geven. Die wedstrijd heeft een paar grote leermomenten voor de spelers opgele verd. Ik durf met zekerheid te zeggen, dat zulke fouten niet meer gemaakt zullen worden."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 19