Huntelaar bij Ajax nog steeds op nul doelpun ten, heeft hij zelfs niet het recht om penalty's te nemen en maakt hij in interviews met de week een ongelukkiger indruk. Vreemd genoeg was Blind als speler juist iemand met veel begrip voor taktische zaken, die zijn medespelers kon inspireren. Dat leek ook op te gaan, toen hij na een onverwachte en ongelukkige start als trainer bij Ajax I (een 0-4-nederlaag thuis tegen PSV en een verloren wedstrijd tegen Heerenveen) met zijn ploeg alle acht resterende competitiewedstrijden won en alsnog de tweede plaats en de Champions League bereikte, die lang onhaalbaar leek. In sommige commentaren wordt Blind aangera den wat meer het zonnetje in huis te zijn en niet zoals bij de op de valreep gewonnen wedstrijd tegen FC Thun bijna met het schaamrood op het verder redelijk bleek gezicht voor de came ra's te verschijnen. Tja, het is het aard van het beestje. En eigenlijk vonden wij persoonlijk het vreugdevertoon van sommige Ajax-spelers bij die gelegenheid een weerzinwekkend schouw spel. Maar het is een feit dat Danny Blind met al zijn redelijk klinkende verhalen er niet in slaagt als een autoriteit over te komen, zoals Guus Hiddink en op een heel andere prettige manier Erwin Koeman - die allebei dicht bij hun eigen persoonlijkheid blijven. De stijl van de trainer Blind past meer bij zijn eigen Zeeuwse (of zelfs Spartaanse achtergrond dan bij Ajax. Buitensporige loftuitingen Behalve de trainer en zijn inmiddels moeizame relatie met club en spelers kun je nog een andere oorzaak noemen: het succes dat de piepjonge Ajax-ploeg onder Ronald Koeman heeft geboekt, de buitensporige loftuitingen die de zogenaam de "godenzonen" over zich heen kregen en de torenhoge verwachtingen. Bijna allemaal heb ben die spelers een enorme terugslag gekregen, sommigen zoeken wanhopig naar terugkeer van vorm. Dat geldt ook voor spelers die het werke lijke hoogtepunt - de Champions League-cam pagne die uiteindelijk door AC Milan nipt werd gestuit - niet hebben meegemaakt: Ryan Babel vooral. Zelfs de laconieke Maduro is niet aan ondermaatse wedstrijden ontkomen. Een speler als Escudé beleefde een soortgelijk verhaal als bij Feyenoord Patrick Paauwe, van een "zeker heid" vrijwel meteen in één klap tot tribune klant gedegradeerd (en sinds enkele dagen naar Betis Sevilla vertrokken). Maxwell was na zijn verkiezing tot voetballer van het jaar bezig aan een dramatisch slecht seizoen, toen hij door een ernstige blessure werd uitgeschakeld - wat Ajax betreft zelfs definitief, want hij is sinds enkele dagen naar Italië vertrokken. Er was het gedoe rond Trabelsi, wiens aanwezigheid zelfs in de laatste Ajax-Feyenoord voor Erwin Koe man nog aanleiding was de opstelling aan te passen (Boussaboun op links) maar die inmid dels in het verdomhoekje zit. Nigel de Jong, na zijn doelpunt op Highbury tot supertalent uitgeroepen en dat in eigen ogen nog steeds is, volgde het spoor van Van der Vaart en vertrok naar HSV. Steven Pienaar, die een geweldige ontdekking leek, speelde twee jaar lang nauwe lijks meer een goede wedstrijd en zal vertrek ken. Enzovoorts. Voor volgend seizoen is de komst van Jaap Stam aangekondigd en dat is een karaktervoetballer, die voor Ajax veel verschil zal maken. Vandaag moet Ajax het nog zonder hem doen. Mouwen opgestroopt, er valt iets goed te maken - en dat geldt in meerdere opzichten voor Huntelaar, wiens laatste optreden in De Kuip eindigde in een akkefietje met Bosschaart en een rode kaart. En verder: stonden wedstrijden Feyenoord-Ajax niet op zichzelf...? STADION SPORTNIEUWS 2006 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9