BIOGRAFIE VAIN! JONATHAN DE GUZMAN gÉggfe/' ik drie jaar blijven bij Feyen- oord. Het avontuur ging beginnen.' Jonathan de Guzman kijkt tevreden terug op zijn tijd op Varkenoord. 'Ik was jong en kwam in een onbekend land terecht, maar heb het nooit echt moeilijk gehad, ledereen was goed voor me en kende mijn situatie. Daarnaast moest ik op school en bij Norma Nederlands praten, waardoor ik het snel beheers te. Het ging me goed af in de jeugdopleiding en na die drie jaar mocht ik opnieuw drie jaar blijven. Teamgenoten zei den vaak dat ik het ging maken. Het is leuk om te horen, maar ik besefte wel dat het me niet verder hielp. Toch gaf het vertrouwen, net sen. Daarna is het hard gegaan. Voor ik het wist, was ik basisspeler. Maar ik besef ook heel goed dat het in negatieve zin hard kan gaan en je zo weer op de bank kunt zitten. Daar zal ik aan moeten wennen. Nee, ik ben niet bang dat er nu veel voor me verandert. Ik sta in de belang stelling en dat is soms leuk. Maar ik ben daardoor niet opeens een betere voetballer. Ik ben geen jongen die van de spotlights houdt, als er geen kranten en televisie zouden bestaan had ik net zo'n drive gehad om het te bereiken. Het is zaak om hard te wer ken, net als ik de afgelopen jaren heb gedaan. Ik hoop definitief door te breken en zal er alles aan doen om te slagen bij Feyenoord.' als de positieve woorden van de jeugdtrainers. Ik werd na één jaar aanvoerder gemaakt en kreeg van de trainers te horen dat ik het in me had. Het was een risico om naar Nederland te gaan en alles achter te laten, maar ik heb er niet aan getwijfeld of ik het zou redden. Dat ik alles ach ter me heb gelaten heeft denk ik wel voor een extra motiva tie gezorgd.' Na zijn toetreding tot de A- selectie raakte de carrière van De Guzman in een enorme stroomversnelling. 'Het was moeilijk om te wachten, maar achteraf was het ook goed voor me. Ik moest wennen aan het team en leerde dage lijks op de trainingen. Ik kreeg zo alle tijd om me aan te pas- 39

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 97