TBAL ECHT MIJN FORTO vader Bobby onbewust de basis voor de techniek van zijn zoon. 'Mijn vrouw Pauline vond dat ik tijd vrij moest maken om de jon gens beter te maken', vertelt De Guzman senior. 'Zij was van huis uit gek van voetbal, ik moest het nog leren waar deren. Ik ben toen op zoek gegaan naar leermateri aal en kwam uit bij de videobanden van Wiel Coerver. Daarmee zijn we aan de slag gegaan.' 'Ik wilde beter worden en mijn vader raadde me aan veel te trainen voor mijn ontwikkeling en om zo sterker te worden', beves tigt Jonathan. 'Ik was heel de week met voetbal bezig. Het was een mooie tijd.' Broer Julian de Guzman plukte als eerste de vruchten van de geïmproviseerde opleiding tot profvoetballer. Hij verruilde Canada voor de jeugdopleiding van Olympique de Marseille. Jonathan: 'Vanaf het moment dat hij vertrok wilde ik ook naar Europa om een grote voetballer te worden. Alleen daar kon ik echt beter worden om uiteindelijk prof te worden. Ik besefte dat al vanaf jongs af aan en mijn vader stimuleerde me. Mijn moeder Pauline vond het moeilijk om me te laten gaan, maar I ze snapte het wel. Dat heb ik altijd erg gewaardeerd aan mijn moeder en vader. Toen ik twaalf jaar was ben ik een aantal weken op stage geweest bij Feyenoord. Ik kende de club van televisie. Mijn ouders zijn toen ook over gekomen naar Rotterdam. Zoals ik al uitlegde vond mijn moeder het moeilijk dat ik misschien aan de andere kant van de wereld ging wonen. Maar vanaf het moment dat ze Norma (beheers ter van het spelershome, red.) zag en hoorde dat ik bij haar zou gaan wonen had ze er minder moeite mee. Na mijn stage mocht nHMBMI

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 95