De nummer zeven van de competitie ^aÜ!^ Nou, zo'n partijtje tegen nummer zeven van de com petitie, een ploeg die veer tien punten op Feyenoord achterstaat, moeten we daar zo vroeg voor op? Ja, daar moeten we zo vroeg voor op. Want ondanks dat gapende gat van veertien punten blijft Feyenoord - Ajax de klas sieker van de vaderlandse voetbalsport. En, let op: het is de laatste jaren meer voorgekomen dat Ajax in een forse dip zat vóór de wedstrijd in De Kuip, maar niet op het moment dat de wedstrijd gespeeld werd. Een paar jaar geleden kwamen we de tribune op in een sfeer van "we gaan er een inmaakpartij van maken". De positie van de trainer van Ajax (Co Adriaanse, jazeker) was wankel, onder andere omdat er net een kostbare thuisnederlaag was geleden tegen Celtic, die de deur naar de Champions League op slot had gedaan. "Vandaag hoef je je niet ongerust te maken hoor", deelde een medesup porter ongevraagd en vrolijk mee. Dat is in de vijftigjarige geschiedenis van de klassieker een slecht advies geweest. Van die wedstrijd herinneren we ons vooral de tropi sche hitte. En dat Feyenoord geen schijn van kans had. Het mocht Adriaanse trouwens niet baten, een paar weken later vloog hij er alsnog uit. DANNY BLIND Voortdurende wisselingen Laten we eerlijk zijn: er is nog altijd veel meer kwaliteit in het huidige Ajax dan pakweg het huidige Utrecht. Maar: dit sei zoen werkt het niet, tot nu toe. En als buitenstaander kun je je niet aan de indruk onttrekken dat de trainer het elftal absoluut niet in zijn greep heeft. Danny Blind lijkt niet te weten wat hij met de aanwezige kwaliteiten aan moet. Er is al veel te doen geweest over de diverse syste men die hij zonder veel duidelijkheid achter elkaar heeft geprobeerd (terwijl bij Ajax het 4 -3-3 heilig heet te zijn), over de voortdu rende wisselingen in de opstelling, ook als dat niet nodig leek. Het aankoopbeleid was intus sen ook uitgesproken warrig. De spitspositie is daar het meest sprekende voorbeeld van, met de aankopen van Charisteos, Rosenberg en als klap op de vuurpijl Huntelaar - allemaal voor veel geld en vorige week zowaar allemaal in de basis, maar met Huntelaar "op 10", zoals ze dat bij Ajax zeggen. En dat terwijl Huntelaar, Ajax' duurste aankoop allertijden, alleen tot zijn recht komt als spits, zoals hij dat bij Hee renveen heeft laten zien. Blind heeft het keurig uitgelegd: door de gedwongen afwezigheid van vier spelers had hij niemand voor die positie, dus had hij bedacht dat Huntelaar voor die plek nog het geschikste zou zijn. Intussen staat STADION SPORTNIEUWS 2006 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7