HUNTELAAR HOOPT OP OMMEKI INTERVIEW J!;1 Klaas Jan Huntelaar komt vandaag voor de tweede keer dit seizoen naar De Kuip. Na de nederlaag met Heerenveen (5-1) hoopt hij het met Ajax beter te doen in Rotterdam. De hoop op een goed resultaat is groot bij de spits die vorige maand de overstap maakte naar Ajax. 'Ik verheug me heel erg op deze wedstrijd.' Je had vandaag zomaar in hef shirt van de tegenstander op het veld kunnen staan... 'Dat had gekund. Feyenoord heeft interesse getoond en ik heb ook gesproken met Erwin Koeman. Ik heb voor Ajax gekozen en Feyenoord afge beld. Dat is een bekend ver haal. Ik vecht nu in het shirt van Ajax en zal er alles aan doen om te winnen.' Hoe speciaal is deze eerste Klassieker voor je? 'Dat valt wel mee. Ik vind het net zo belangrijk als elke wed strijd, want we krijgen van daag bij een zege ook ge woon drie punten. Dat zijn er net zoveel als bij een overwin ning op RBC. Natuurlijk heeft de wedstrijd iets bijzonders. De fans van Feyenoord zijn ontzettend fanatiek en zullen fel tegen ons zijn. Ik laat me daar niet door van mijn stuk brengen. Het lijkt me erg mooi om in zo'n ambiance te voet ballen. Het zal anders zijn dan de vorige keer met Heeren veen. Toen kreeg Bosvelt een fantastisch afscheid, wat veel zegt over de manier waarop Feyenoord met oud-spelers omgaat. Ook de spelers van Heerenveen genoten daarvan. Vandaag is dat anders en het zal een nieuwe ervaring voor me zijn.' Hoe schat je de kansen van Ajax in? 'We moeten voor de overwin ning gaan. Feyenoord speelt thuis, heeft een goed team met veel individuele kwalitei ten en staat hoger, maar ik geef ons een goede kans. Met Heerenveen kwamen we met 0-1 voor en had Hansson bij een hoekschop de kans om de 0-2 te maken. Lodewijks redde met een geweldige reflex en dat was bepalend. Kuyt maakte 1-1 en ik kreeg een rode kaart voor schoppen richting Bosschaart. Daarna was het gebeurd. Maar die eerste helft gaf wel aan dat je nooit kansloos bent. Niet als Heerenveen zijnde en al hele maal niet als Ajax.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 75