GEDOODVERFD KAMPIOEN E AJAX ACTUEEL Dit zou het seizoen van Ajax worden. De ploeg van Danny Blind was de afgelopen turbulen te voetbaljaargang toch nog goed geëindigd, in Markus Rosenberg was een dure en veel belovende spits vastgelegd en de talentvolle groep was, op het naar Hamburg gevluchte zorgenkind Van der Vaart na, intact gebleven. Maar de realiteit is verbluffend anders. Na een half seizoen spelen de Amsterdammers geen rol van betekenis meer in de titelrace, heeft zo'n beetje de helft van de selectie aangekondigd in de zomer transfervrij de Arena uit te willen lopen en buigt half Nederland zich over de vraag wat er toch mis is bij Ajax. Tenzij AZ, PSV én Feyenoord volledig ineenstorten of er nog een onverwacht Europees bekersucces in het verschiet ligt, mag het huidige voetbal seizoen voor Ajax als verloren beschouwd worden. Waar de Amsterdammers in de meeste prognoses voor aanvang van dit seizoen als titelkandidaat nummer één werden bestem peld, kunnen ze maar amper aanklampen bij de subtop. En van het sprankelende voetbal waar de club vanouds om bekend staat, is al jaren wei nig meer over. Naar de redenen van het Amsterdamse verval is het voor niet-insiders slechts gis sen. Duidelijk is wel dat de selectie, hoe talentvol ook, niet in balans is. Zo beschikt Ajax Eerste rij (boven)v.l.n.r. David Endt (teammanager), Edwin Goedhart (hoofd medische staf), Olaf Lindenbergh, Yannis Anastasiou, Zdenek Grygera, Nourdin Boukhari, Thomas Vermoeien Ricardo de Sanders (fysio therapeut) en Frank van Deursen (fysiothera peut). Tweede rij v.l.n.r. Rasmus Lindgren, Urby Emanuelson, Bogdan Lobont Ryan Babel, Hedwiges Maduro, Derde rij v.l.n.r. Maxwell Nicolae Mitea, Nigel de Jong René Wormhoudt (hersteltrainer), Ruud Krol (assistent trainer), Danny Blind (trainer/coach), Gerard van der Lem (assistent-trainer), Fred Grim (keepers trainer), Daniël de Ridder Anthony Odobai en Edgar Manucharyan. Kenneth Vermeer, Tom de Mul en Markus Rosenberg.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 73