Waar de komst van Van Hooij- donk door de supporters van Feyenoord met groot enthousi asme werd ontvangen, werd in de media hier en daar met het nodige cynisme gereageerd. Een nieuw huwelijk tussen club en superspits is gedoemd te mis lukken, was de algemene ten dens. "Van Hooijdonk zorgt na een tijdje altijd weer voor pro blemen en zal geen nemen met een rol als hitter" was een veelgelezen sta tement. De Brabander haalt de schouders op als mensen den ken zijn karakter te kunnen lezen. 'Volgens mij blijkt daar elke keer weer uit dat ze me toch helemaal niet zo goed ken nen', zegt hij. 'Want als ik ergens voor. Ik kies heel bewust voor 1 deze rol omdat ik in de top actief wil zijn. Mijn ervaring bij NAC is teleurstellend geweest, juist ook omdat het niet goed is gegaan J bij de club waar ik als kind al J een bijzonder gevoel bij had. Ik heb daar gemerkt dat voetbal lend presteren op een lager niveau moeilijk voor me is en dat is me erg tegengevallen. Het was een frustrerende erva ring die we in goed overleg met de clubleiding hebben beëin digd. Maar ik heb het in ieder geval wel geprobeerd en er naar mijn vermogen alles aan gedaan.' Over zijn rol als pinch-hitter is Van Hooijdonk even duidelijk: 'Bij Feyenoord zal ik meestal vanaf de bank starten, maar train ik wél elke dag op het hoogste niveau en met plezier. Dat ik dan niet altijd zal spelen, zegt me niet zo veel. Ik ben in mijn carrière nooit lang gebles seerd geweest en heb niet het gevoel dat ik iets gemist heb. Kijk, succes is het mooiste wat er is. Een speler van 25 zal er mis schien moeite mee hebben als zijn club kampioen wordt en hij het merendeel van de wedstrij den niet gespeeld heeft, maar dat heb ik niet. Had ik bij Oranje ook nooit. Als ik deel uitmaak van de groep en op mijn manier een steentje kan bijdragen, dan deel ik in het succes en kan ik er van genieten. Ik ben daarom heel tevreden met het gevoel ner in mij uitgesproken hebben door me tussentijds te halen', vervolgt de aanvaller. 'Dat streelt me enorm. Toen ik wist dat er belangstelling van Feyenoord was, was het ook allemaal heel simpel voor me. Ik kon het nog niet uitspreken, maar voor mij stond het vast waar ik naartoe zou gaan. Omdat ik een specia le band heb met deze club, met de supporters en met de men sen die bij Feyenoord werken. Ik er dan ook heel trots op dat Feyenoord weer bij me aange klopt heeft. Ze zijn niet over één nacht ijs gegaan en hebben me ook niet aangetrokken op basis van het verleden. Dat is een hele mooie kwalificatie van mijn kwaliteiten en mijn fitheid.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 70