bij Neptunus en de dag voor de wedstrijd in Almelo zelf, maakte Feyenoord zich zo ver trouwd met kunstgras, dat Erwin Koeman na afloop zijn galgenhumor de vrije loop kon laten met de woorden: ik ga direct een kunstgrasveld kopen. Zoals de landskampioen voetbalde bij licht gewichten als Sparta en ADO Den Haag was erbarmelijk. Kenners gaven er schamper de voorkeur aan het woord zakelijk te gebruiken als waardeoordeel, maar PSV wón zijn wedstrijden wèl. In tegenstelling tot Feyenoord en in nog grotere mate Ajax, waar men bij nader inzien niet eens zo ongelukkig meer is met die play offs. Als Ajax er tenminste in slaagt bij de eerste vijf te eindigen. Het zou in Rotterdam de eng ste bange droom zijn dat Feyenoord rivaal Ajax voor blijft in de competitie en in de play-offs wordt afgeschminkt door de Amsterdammers. Wat transacties buiten het veld betreft ontlo pen Feyenoord en Ajax elkaar momenteel niet veel. De uitverkoop barstte de afgelopen dagen in alle hevigheid los. Met inbegrip van spe lers als Nigel de Jong, Pienaar en Galasek, die Blind liever had gehouden, is aan het eind van het seizoen een heel elftal spelers Ajacied-af. Feyenoord ontdoet zich momenteel naarstig van de erfenis van Gullit. Al dan niet op uitleen basis, in sommige gevallen met aanvulling van gederfd salaris, verdween en verdwijnt een heel regiment verdedigers vanuit Rotterdam. En niet alleen verdedigers: Zo debuteerde intussen de aan NAC verkochte Leonardo I in Groningen met een doelpunt. De bij Ajax opgeleide Dordtse verdediger Evander Sno en de Belg Timothy Derijck werden bij NAC in de leer gedaan. Ze vormden in het nieuwe Euro borg het centrum van de Bredase defensie. De Tunesiër Karim Saïdi zat deze week ineens in het vliegtuig om een contract te tekenen bij het Italiaanse Lecce. Voordat afgelopen dinsdagnacht 24.00 uur offi cieel de poort van de transfermarkt werd ver grendeld tekende de Zweed Östlund nog een tweeëneenhalf jarig contract voor Southamp ton, trad Ferne Snoyl voor de eerstkomende vijf maanden in dienst bij Aberdeen en koos een revaliderende Amerikaan Cory Gibbs eieren voor zijn geld. Hij besloot het seizoen af te maken bij ADO Den Haag. Bruno Basto was toen al weg naar Saint-Etienne. De laatste speler die Feyenoord de rug toekeerde was de Egyptenaar Hossam Ghaly. Hij tekende voor viereneenhalf jaar bij Tottenham Hotspur. Met betrekking tot spelers die op korte termijn werden aangetrokken zit het verschil hem erin, dat de hoofdstad in een positie verkeert om met geld te kunnen smijten en dat in de op één- na-grootste havenstad ter wereld de realiteit gebiedt hutje bij mudje te moeten leggen. Voor negen miljoen euro kocht de hoofdstad Hunte- laar. Namens Feyenoord was een stuk minder geld gemoeid met de aankoop van Ron Vlaar. Sinds Blind de fakkel overnam van Koeman maakte Ajax nog niet al te veel progressie. Blinds debuut ging 20 maart 2005 gepaard met een 4-0-nederlaag tegen PSV. Het bekerduel tegen Heerenveen van donderdagavond buiten beschouwing gelaten, leverde Ajax' jongste competitiewedstrijd tegen FC Utrecht vorige week een geflatteerde Utrechtse 1-4 zege op. Bij Feyenoord, waarvan na de periode Gullit weinig meer werd verwacht, gaat het intussen zo voor de wind, dat de buitenwacht zinspeelt op de Coolsingel. Realisten weten dat het om voetbal gaat en dat alles anders kan zijn voor het morgen is. Dat Feyenoord - Ajax een spektakelstuk moge worden. Zo'n duel vol spelschoonheid, waarin de spanning is te snijden. Een wedstrijd die niet wordt ontsierd doordat bij sommige types het gevoel niet aanwezig is aan te voelen wat wèl en wat niet in een voetbalstadion betamelijk is. Een fatsoenlijke klassieker met alles erop en eraan, die recht doet aan wat mag worden ver wacht van een hoogstandje tussen klassiekers als Feyenoord en Ajax. Een prettige wedstrijd. STADION SPORTNIEUWS 2006 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5