Pierre van Hooijdonk Halverwege de vorige eeuw kwam de waarschijnlijk belangrijkste voorzitter in de geschiedenis van Feyenoord tot de woorden: "waar staat geschreven dat we consequent moeten zijn!" Nog elke keer dat de voetballerij terugkomt van een eenmaal ingenomen standpunt zijn ze wéér te horen. Ruim vijftig jaar na Cor Kieboom brak het moment aan dat Jorien van den Herik en Wim Jansen niet meer praatten over wat er ooit tussen die twee voorviel. Zoals het eveneens in het belang van Feyenoord was dat vorige week Jorien en Pierre deden alsof ze nooit boos zijn geweest op elkaar. Erwin Koeman, de trainer die nooit zeurt, wilde er graag graag een pinchhitter bij. Zon breek ijzer dat op de momenten dat alles tegenzit en niets iijkt te lukken, er in slaagt een voet tus sen de deur te krijgen. Wedstrijden zoals tegen Vitesse en Roda JC met een scheidsrechter die het voordeel van de twijfel niet kent en blij lijkt te zijn als hij er onderuit kan. Om vervolgens - zonder dat het zijn conduitestaat ernstig in de war schopt - Feyenoord de penalty te ont houden die hij normaal gesproken had moeten toekennen. Luinge Ingezonden brieven in kranten vanwege scheids rechter Roelof Luinge, die op het meest cruciale moment de fluit in zijn zak hield tijdens de wedstrijden Feyenoord - Vitesse en Feyenoord - Roda JC - ze waren aan de orde van de dag. Luinges halsstarrigheid kostte Feyenoord in twee duels vier punten. Het zal ergens tussen die twee duels in zijn geweest dat Koeman op de gedachte kwam de bij Allemania Aken spe lende Limburger Erik Meijer te halen. Maar die zei nee. Feyenoord - Roda JC moest trouwens nog steeds beginnen toen de eerste geruchten de kop op staken, dat Feyenoord Pierre van Hooijdonk op het oog had. Aanvankelijk wees algemeen directeur Chris Woerts het verhaal naar het rijk der fabelen, maar hij was of niet op de hoogte of hij hul digt het principe dat een 'leugentje om bestwil' is geoorloofd. In dat laatste geval krijgt hij het moeilijk in zijn omgang met de pers, want die is alleen gebaat bij geloofwaardigheid en zal indien de mening postvat, dat ontkennen stra tegie is op zoek gaan naar andere wegen. Twee landstitels Maar Petrus Fernandus Johannes van Hooijdonk is zoals Vlamingen zouden zeggen terug Fey- enoorder. Dat dit ooit zou gebeuren, daarnaar zag het niet uit, toen hij tweeëneenhalf jaar geleden met slaande ruzie de deur achter zich dicht trok. Sinds de breuk in 2003 niet meer leek te lijmen en Fenerbahce halverwege de seizoensvoorbereiding ineens met een miljoen euro aan transfergeld over de brug kwam, groei den wat Van Hooijdonk betreft de bomen tot in de hemel. Wat hem nooit was overkomen, lukte hem wel in Turkije. In de twee jaar dat Pi-Air woonachtig was aan de Bosporus scoorde hij twee landstitels. 42 STADION SPORTNIEUWS 2006

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 43