E-mail: drachten@novema.nl Een verschil van 14 punten biedt geen enkele garantie Zondag 5 februari 2006 nummer 12 Redactie en Administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/ van Loon b.v. SlRIUSSTRAAT 2, 2516 AT DEN HAAG, Telefoon: 070 385 94 00 Telefax: 070 385 15 38 E-mail: stadionsportnieuws @EURONET.NL Advertentie exploitatie: Novema Postbus 30 9860 AA Grootegast Telefoon: 051 236 63 26 Advertentietarief op aanvraag De kans dat Vitesse gisteravond AZ in Noord-Hol land te grazen nam is niet bijster groot. Mocht dit desondanks het geval zijn geweest dan prijkt van middag de naam van Ajax in het zogeheten rech- terrijtje. Vooropgesteld althans dat ADO den Haag aanstonds in Friesland van Heerenveen verliest en dat Feyenoord vandaag doet waarnaar elke recht geaarde Rotterdammer smacht: dat 020 de schiet schijf zal zijn van 010. Over véértien punten minder dan Feyenoord beschikt Ajax momenteel. Wie dat verschil als de basis wil uitleggen van het pak rammel dat Feyen oord de aartsrivaal straks zal toedienen, ontgaat de betekenis van de enige echte voetbalklassieker die dit land rijk is. In de aard der zaak is die zó spe cifiek, dat kenmerkende voetbalaspecten zoals het verschil op de ranglijst, kwaliteiten of het zelfver trouwen er op geen enkele wijze toe doen. Los van de competitie staat de klassieker geheel op zichzelf. Hartstocht, rivaliteit en af en toe frustratie strijden erin om de voorrang. Dat de uitslag uit eindelijk ook van invloed kan zijn op het verdere competitieverloop staat niet op de eerste plaats en is van later zorg. Maar het komt voor. Het zou ook niet de eerste keer zijn, dat een gammel Ajax zich op basis van een goed resultaat tegen Feyenoord herpakt. Andersom trouwens ook. Je kunt je in dat licht bovendien afvragen of het voor Feyenoord zo gunstig was dat Ajax vorige week in de Arena door FC Utrecht voor schut werd gezet. De onder vuur liggende trainer Danny Blind houdt zijn spelers ongetwijfeld voor dat het oppor tunisme waarom voetbal zo bekend staat ook met zich meebrengt dat één enkele overwinning op die Rotterdammers volstaat om alle hoon op Ajax weg te spoelen. Waar PSV, AZ èn Ajax morsten in Almelo ravotte vorige week Feyenoord met Heracles naar hartelust. Ruud Gullit mocht de 0-4-uitslag als tv-analyicus bagatelliseren, de wijze waarop de tukkers in de hoek werden gezet was iets dat hij als trainer van Feyenoord nooit voor elkaar kreeg. Met trainingen STADION SPORTNIEUWS 2006 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3