Mijn laven IV' ;i V Bevroren ,A; M tenen en thee m met suiker met suiker m d als vrouw van een Feyenoorder i W si De vorige thuiswedstrijd ben ik dus mee PT geweest. Conclusie, geen goal gezien en bevro- '|J ren tenen die pas ontdooide na een kwartier ste- Sk vig doorlopen naar de auto. En natuurlijk ben ik W&k. er (ieze thuiswedstrijd niet bij. Tsja, niemand i la*» gaat op vakantie als Feyenoord tegen Ajax speelt. rr' ge' W ren JS vil Twee weken geleden zat ik naast iemand die Sta dion Sportnieuws zat te lezen, maar twee pagina's voor dat ie bij mijn column was begon de wed strijd en ging het boekje dicht. Vandaag lezen denk ik weinig mensen mijn column, ledereen is waarschijnlijk te druk met de voorbereiding op de wedstrijd. Want Ajax zit natuurlijk in een geweldige positie, vanuit Feyenoordopzicht dan. Een betere kans om ze te kleineren komt er niet meer. Ze doen het slecht, staan op een plek waar je je toch wel voor moet schamen. En Feyenoord doet het wel goed. Toevallig gaan we op de wedstrijddag weer uit eten. Vorig jaar was het voor mijn verjaardag. Met mijn familie en Ed's familie gingen we wokken vlakbij de Kuip. Mijn zus die uit Eindhoven komt, had enorme vertraging vanwege een aantal man netjes op een rails, iets met een trein en stenen. Gelukkig was ze nog wel op tijd om zich bij ons te voegen voor een gezellig eetfestijn met bezwete koks en steekvlammen reikend tot je haargrens. Ik weet niet waar we vandaag uit eten gaan, maar we zullen zien wie er wel of niet op tijd zijn. Pierre arriveerde in ieder geval net op tijd om de leukste wedstrijd van het jaar mee te maken. Zal er in de 85ste minuut nog een mooie vrije trap inzitten? Er moet sowieso gewonnen worden, anders is de avond niet gezellig. Edwin z'n vader doet namelijk niets liever dan Edwin pesten als er niet gewon nen is. Ik snap dat wel er is niets leukers dan iemand pesten met iets dat voor jou onbelangrijk is maar voor de ander een hele serieuze zaak. Ed kan er ook echt boos om worden, en dat vinden wij natuurlijk allemaal heel erg grappig. Maar ja op een gegeven moment is ie het echt kwaad en als je dan niet stopt dan zit je de hele avond aan tafel met een chagrijnige kop tegen over je. Daarom moet Feyenoord vandaag winnen. Ik bedoel er is toch niets erger dan met je schoonfamilie uit eten te gaan terwijl je enige steun en toeverlaat die erbij is ook niet te genieten is. Daarom moet er vandaag gewonnen worden en daarom zal ik ook vandaag niet lachen om de Feyenoordgrapjes van mijn schoonvader. Ik zal me als een voorbeeldige vriendin en schoondochter gedragen. Ik zal me inhouden bij flauwe grapjes of steken onder water. Behalve als jij je vandaag bemoeit met iets dat ook maar iets te maken zou kunnen hebben met van dalisme, arrestaties, videobeelden of treinen. Dan kan ik me natuurlijk niet inhouden. Dit jaar wordt mijn schoonvader 60 en dus schijn- Oh ja, en ook niet als je moeder vraagt of ik suiker baar reden voor een feestje. Tenminste als je ach- in de thee wil, want dat hoort ze na 6 jaar toch wel teruitgaande gezondheid, een achteruittrekkende te weten! haargrens en een lager inkomen tot je pensioen een feestje noemt. Daarentegen staan natuur lijk wel niet meer werken en elke dag de tijd om anderhalf uur de hond uit te laten. Ja mijn schoon ouders en de hond zijn fitter dan hun eigen zoon. (hint, hint, hint MARISKA VAN OUDHEUSDEN if if.-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32