FEY END Welkom thuis, Pi-Air! 1V V« a Peter Blokdijk en Boudewijn Warbroek zijn de auteurs van het succesvolle supportersboek leven met Feyenoord.Peter is daar naast bekend van het tv-programma 'Café de Sport' op Talpa. Voor Stadion Sportnieuws schrijven Peter en Boudewijn om de beurt een column. Voor reacties: levenmetfeyenoord@hotmail.com Daar staat hij, op het bordes van het stadhuis. De schaal triomfantelijk omhoog gestoken, schitterend in de nog nastralende voorjaarszon. Hij lacht zijn tanden bloot en geniet. Onder hem deint, siddert en kolkt de massa van pure opwinding en genot. Tienduizenden armen bewe gen ritmisch op en neer. 'Put your hands up for Pi-Air! Put your hands up for Pi-Air!', galmt het over de stamp volle Coolsingel. Een droom? Ja. Maar wel een droom die weer een stukje dichterbij is gekomen door de thuiskomst van Pierre van Hooijdonk. Wat een geweldig goed nieuws, en wat een geweldig warm welkom op die eerste training. Ik ben er jammer genoeg niet bij geweest, maar heb er des ondanks van genoten. Pierre wist het wel, en kent ook die tekst van dat spandoek: 'Eens een Feyenoorder, altijd in ons hart.' Maar toch; dat hij met zó veel enthousi asme zou worden onthaald, had hij denk ik niet durven dromen. Pierre krijgt met zijn terugkeer en met de heldenont vangst die hem ten deel is gevallen, naar mijn mening de lof en eer die hij bij onze club verdient. Ook al is hij in 2003 met trammelant weggegaan, de naam van Van Hooijdonk is voor altijd verbonden aan dat machtig mooie UEFA-Cupjaar. En daarmee aan een van de groot ste successen uit onze clubgeschiedenis. Ik heb het als onvoorwaardelijk Pi-Air-adept nooit kunnen verkroppen dat die afschuwelijke bekernederlaag in de finale tegen Utrecht zijn laatste wedstrijd bij ons was. Pierre verdient beter, en krijgt nu dus een herkansing. Wat ik trouwens nergens heb teruggelezen, is de groot heid van Jorien van den Herik om in te stemmen met de terugkeer van Pierre. Jorien heeft in de media lovende woorden gesproken en gezegd dat hij blij is dat Van Hooijdonk terug is. Van Jorien wordt altijd beweerd dat hij rancuneus is en dat hij de club leidt als een dictator. Hoewel hij zelf altijd benadrukt dat hij inmiddels meer en meer op de achtergrond werkt, houdt de media graag vast aan het beeld van de president-commissaris die eigenmachtig allerlei belangrijke beslissingen neemt. Met de terugkeer van Pierre, is voor mij opnieuw bewe zen dat Jorien uitsluitend en alleen handelt in het belang van Feyenoord. Ruim een halfjaar geleden was dit ook al het geval, toen de club Wim Jansen weer in de armen sloot. Maar met Pierre was het nog duidelijker; voor het vertrek van onze superspits in de zomer van 2003, hebben zich de nodige persoonlijke wrijvingen voorge daan tussen Van Hooijdonk en Jorien. Ik vind het van grote klasse en stijl getuigen dat Jorien daar overheen is gestapt. Jammer dat je dat dan nergens leest. De media heeft het liever over die vervelende breuk van destijds. Ik las zelfs ergens dat Jorien Van Hooijdonk toen een geldwolf zou hebben genoemd. Volgens mij is dat geschiedvervalsing, want de enige die het in dit verband ooit over geldwolf heeft gehad, is bij mijn beste weten Johan Derksen. Die liet dit zwaar beledigende woord zelfs in chocoladeletters onder een portretfoto van Pi-Air op het omslag van Voetbal International afdrukken. Ja, ik vond het ook toen al zeer beledigend om Pierre af te schilderen als een geldwolf. Het was op het randje wat hij deed met zijn nieuwe salariseisen, en in feite pleeg de hij zelfs contractbreuk, maar er zat ook een andere kant aan het verhaal. En die kant was dat Pierre in de twee jaar dat hij bij ons zat, onwaarschijnlijk goed had gepresteerd. Hij was van doorslaggevend belang bij het veroveren van de UEFA-Cup, en het elftal draaide voor een groot deel om hem en om Paultje Bosvelt. In een tijd waarin het openbreken van contracten bij waardevolle spelers gebruikelijk is, had ook Pi-Air dus enig recht van spreken. U merkt, ik ben een onvoorwaardelijk Van Hooijdonk-adept... Als het gaat om het heden, ben ik blij dat we een nieuwe spits in huis hebben van zijn klasse. Ook als hij niet speelt, kan hij op trainingen en in de kleedkamer met zijn over-mijn-lijk-mentaliteit mede-spelers inspireren en aanzetten tot betere prestaties. Ik las pas een prachtig verhaal van de voetbaljournalist Henri van der Steen. Die beschreef Pierre als 'een workaholic, een voetbal- verslaafde, een junk.' Pierre weet veel, zo niet alles, van speelstijlen van ploegen in binnen- en buitenland, en kent van honderden spelers hun sterke en zwakke kan ten, zo stond in dat verhaal. Pierre is onmiskenbaar iemand die leeft voor zijn sport. Iemand die op 36-jarige leeftijd beter scoort bij een medische keuring dan op 31-jarige leeftijd. Dat zegt genoeg. En daar kunnen heel veel voetballers een voor beeld aan nemen. Welkom thuis, Pi-Air! BOUDEWIJN WARBROEK STADION SPORTNIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27