IS®;' Wie aan het eind van vorig seizoen had voorspeld dat Patrick Paauwe weer terug zou keren in de basis bij Feyenoord, was vast en zeker voor gek verklaard. Hoewel Paauwe ook vorig seizoen nog in 21 competitiewedstrijden acte de presence gaf. was het voor iedereen duidelijk dat Ruud Gullit geen vertrouwen had in één van de laat ste spelers die de UEFA Cup bij Feyenoord had gewonnen. Als er toen door dezelfde mensen was voorspeld dat Cory Gibbs, Karim Saidi en Alexander Östlund halverwege het seizoen 2005- 2Q06 zouden vertrekken, dan was er meteen een ambulance gebeld en hadden we van deze mensen nooit meer iets vernomen. En toch is het zo gegaan. Bij Erwin Koeman gelden er andere regels en Patrick Paauwe spint daar garen bij. Als we naar de voetballoopbaan van Patrick Paau we kijken dan zien we dat deze niet over rozen is gegaan. In het seizoen 1993/1994 maakte Patrick zijn debuut in het eerste elftal van PSV na eerst enkele jaren in het internaat van PSV te hebben doorgebracht. Hier zou het in dat seizoen ook bij blijven. In het daaropvolgende seizoen was het niet veel beter, er mocht weer één wedstrijd worden meegespeeld in de hoofdmacht van PSV. Dit was voor Patrick het bewijs dat de toenmalige trainers, eerst Kees Rijvers en later Dick Advocaat, het niet in hem zagen zitten. Om toch enige toekomst als voetballer te houden ging Patrick in op het aanbod van De Graafschap dat hem van PSV huurde. Toen Frits Korbach bij de Superboeren trainer werd en Paauwe volop vertrouwen kreeg, bleken aan het eind van dat seizoen meerdere clubs geïnteres seerd om Patrick Paauwe van PSV over te nemen. Ruud Gullit Na vier jaar Bert van Marwijk en een landskampi oenschap (1998-1999). een supercup (1999) en een UEFA Cup op zak kwam er een andere trainer bij Feyenoord. Ruud Gullit. Vooral gecontracteerd om zijn contacten en uitstraling bleek hij niet het vertrouwen aan Patrick Paauwe te geven dat hij gewend was. En wat hij wel nodig heeft om tot een goede prestatie te komen. Integendeel zelfs. Gullit verklaarde in de media dat Patrick Paauwe een slechte invloed had op het elftal en een vertrek uit De Kuip leek aanstaande. Zijn lichaamstaal liet duidelijk zien dat Paauwe het niet meer zag zitten en zelfs tijdens de laatste competitiewedstrijd in De Kuip mocht hij niet eens meer invallen. Maar Ruud Gullit werd ontslagen en de interesse van (vooral buitenlandse) clubs om Patrick Paauwe in te lijven werd nooit concreet en zo moest er aan weer een seizoen Feyenoord begonnen worden. Basisplaats En toen kwam Erwin Koeman. Een rustige trainer die geen spelers afkraakt in de pers. Een trainer die de spelers wel vertrouwen geeft en een trai ner die zoekt naar vastigheden. En dat begint met een goede communicatie in het veld. Vooral Nederlands sprekende spelers worden opgesteld en in de eerste competitiewedstrijd was er op het middenveld een plaatsje ingeruimd voor Alfred Schreuder en Patrick Paauwe. Opvallend dat hij terugkeert in de basis op het middenveld, aange zien hij in het laatste seizoen onder Van Marwijk vooral werd gebruikt als laatste man. Was Patrick Paauwe eerst nog wat sceptisch over zijn terug keer in de basis en was er over een buitenlands avontuur nog wel met hem te praten, nu telt alleen een kampioenschap met Feyenoord nog. In de wedstrijd tegen Heracles scoorde hij alweer zijn vierde doelpunt van het seizoen en zit er een grote kans in dat hij het aantal doelpunten dat hij bij Feyenoord maakte in het seizoen 2000-2001 (6 stuks) minmaal gaat evenaren. Wie had dat ooit gedacht? Ondanks alle kritiek die Patrick Paauwe de afgelopen jaren bij Feyenoord heeft ondervon den kunnen wij alleen maar bewondering opbren gen voor zijn mentaliteit. Veel vertrouwen Patrick Paauwe koos voor Fortuna en werd daar voor het eerst geconfronteerd met Bert van Mar wijk. Het eerste dat Van Marwijk tegen Patrick Paauwe zei was: "Jij bent mijn man voor die posi tie". Na twee goede jaren bij Fortuna stond Fey enoord op de stoep. En in het seizoen 1998-1999 was het zover. Patrick Paauwe maakte zijn debuut bij Feyenoord. in het seizoen 2000-2001 werd Paauwe herenigd met Bert van Marwijk. Onder Van Marwijk kreeg Paauwe weer alle vertrouwen en beleefde hij de beste periode uit zijn carierre. STADION SPORTNIEUWS 2006

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 25