H Een makkie... drie punten? 0. Rien Meester Vandaag een ploeg uit de middenmoot op bezoek, een ploeg die soms met wat mazzel wint, soms door een andere middenmoter als Utreg thuis met 1-4 wordt ingepakt.... Dat moeten dus drie punten worden, van middag. Los van mijn groot plezier over de zeperds van Blinds knulletjes denk ik inderdaad dat we die 020 stevig gaan pakken! En dat is voor ons, trouwe fans, toch één van de hoogtepunten van het seizoen! Ik heb me eens afgevraagd waarom ik een overwinning op de bespelers van die nich tendisco zo verschrikkelijk belangrijk vind, belangrijker dan een zege op Guus' Gloei lampen of Dirk Scheringa's KaasKlub. Eigenlijk kan ik me de jaren nog herinne ren dat ik met Hollands gevoel keek naar de successen van Cruyff, Keizer en Neeskens, in de jaren dat de Meer nog hun thuisha ven was. Daarnaast moet ik accepteren dat Cruyff ons in '84 de dubbel heeft gebracht en dat Amsterdammers als Henk Groot, Rinus Israel en Eddy P.G. voor ons belang rijk zijn geweest. Mijn ergernis voor alles wat uit die hoek komt is ontstaan toen het selecte Hilver- sumse zooitje van t.v. en radio dat stelletje als "Godenzonen" begon te betitelen. Als bekende Nederlander moest je een seizoenkaart hebben bij dat volk, anders hoorde je er niet bij. Het was een soort Kalverstraat: je ging er heen om te i zien en gezien te worden. Dat de Al-, meesten van die zogenaamde fans v- het verschil tussen buitenspel en overspel niet wisten maakte niet uit, als je écht belangrijk bent lui je na afloop van de "match"met die andere zonnebanktypes mee in de businessclub, om te tonen dat jij óók echt belangrijk bent! Er zijn uitzonderingen: die "Bek- op-poten", ja inderdaad, Youp van 't Hek, heeft als fan van jaren her nog een grotere hekel aan die namaaksupporters als ik, hij haat dat betonnen E.T.-huis zó erg dat ik hem eigenlijk eens een seizoenskaart bij een echte club zou willen aanbieden. En dan dat semi-economisch geleuter over de beursgang van 020! Hou toch op zeg! Bij een échte beursgenoteerde onderneming zouden de aandeelhouders na zoveel jaren wanbeleid allang hebben ingegrepen! Nee, het produkt "A***" moet op de markt gezet worden! En dat doen ze prima! De een na laatste algemeen directeur Frank Kales, een verdienstelijk basketballer in zijn jonge jaren, bakte er al niets van. Arie van den Eyden, eerst door die fijne club geroyeerd en daarna met hangende pootjes teruggehaald, deed het niet veel beter en nu hebben ze een cricketter, Maarten Fonteyn, als opperbaas! Ja, het voetbalgevoel leeft bij 020! En dan zegt superbobo Jaake: "We schijnen als club wat weinig warmte uit te stralen." Vent, word wakker! Rusland had vorige week een temperatuur van -30 graden, de sfeer in jouw club benadert het absolute nulpunt: - 273 graden! En grote groepen nep-supporters blijven al weg: "Het zal van middag wel weer niks worden..." Rosen berg mist één kans en de "fans" beginnen te fluiten, onze Dirk mist er drie en wordt door ons luidkeels toegezongen: dat is warmte, Jaake! I Eigenlijk ben ik onverstandig bezig: ik leg uit wat ze daar allemaal verkeerd doen. Laat ze maar, zou je zeggen! Meester, maak ze niet wijzer! Maar ja, met 020 in de eerste divisie wordt het leven toch een stuk saaier! Dus: ik hoop dat ze het via de nacompetitie nét redden, anders heb ik volgend seizoen te weinig om me flink aan te ergeren! Veel plezier vanmiddag, en: niet te hard lachen als Pi Air 5-0 maakt! Ze moeten nog een eind terug STADION SPORTNIEUWS 200C

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 23